Polskie Radio
Section05
prawo

Szef KPRM o ochronie zwierząt: liczymy na poparcie ponadpartyjne, bo sprawa jest niepolityczna

- W naszym przekonaniu i absolutnej większości parlamentarzystów, i jestem pewny, że głosowanie to potwierdzi, jest to ustawa potrzebna - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. W środę po południu Sejm zajmie się projektem ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Michał Dworczyk ochrona zwierząt zwierzęta prawo

Noszenie maseczek ochronnych - obowiązek prawny czy moralny?

Coraz więcej Polaków nie nosi maseczek. Czy posypią się  pozwy przeciwko temu obowiązkowi? To możliwe. Część rodziców nie zgadza się by ich dzieci nosiły maseczki w szkołach i zgłasza się do prawników. Robi to też wiele osób, które chcą uniknąć płacenia kar za to, że nie założyły maseczki np. w komunikacji miejskiej czy w sklepie. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Koronawirus w Polsce maseczka Ministerstwo Zdrowia prawo regulacje

Prawnik: możliwość stosowania sztucznej inteligencji ograniczać może aspekt prawny

- Możliwość zastosowania w ogóle sztucznej inteligencji w wielu obszarach wynika nie tylko z ograniczeń technologicznych, ale także z ograniczeń prawnych. I to jest coś, z czym w naszej pracy zawodowej spotykamy się na co dzień w naszej pracy zawodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prawnik, Michał Karwasiński. Gościem audycji był także prawnik Jakub Szpringer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Prośniewski ŚWIAT Europa Wielka Brytania Guardian media sztuczna inteligencja technologie technologie it prawo