Polskie Radio
Section05
Stany Zjednoczone

"Najlepszy sprzedawca wszech czasów". Trump kpi z Zełenskiego

"Najlepszym sprzedawcą wszech czasów" określił Donald Trump lidera Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Zrobił to ze względu na pomoc, którą ukraiński polityk uzyskał od USA. W Detroit kandydat Republikanów na urząd prezydenta wziął udział w kolejnym wiecu przedwyborczym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT t Stany Zjednoczone t Ukraina t Wołodymyr Zełenski t Donald Trump t kampania wyborcza t Ameryka Północna t wojna na Ukrainie t

Dramat mieszkańców "Alei Raka". Więcej toksycznego powietrza

Pojawiły się nowe badania, z których wynika, że powietrze w "Alei Raka" w Luizjanie prawdopodobnie jest jeszcze bardziej toksyczne, niż sądzono. Mieszkańcy tego regionu są narażeni na ryzyko wystąpienia poważnych chorób, w tym m.in. nowotworów. Rakotwórcze powietrze jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT t Stany Zjednoczone t powietrze t zanieczyszczenie powietrza t nowotwory t Ameryka t

Kongres USA przegłosował uhonorowanie Grupy Ładosia - polskich dyplomatów ratujących Żydów

Izba Reprezentantów zagłosowała we wtorek za ustawą przyznającą Złoty Medal Kongresu 60 zagranicznym dyplomatom, którzy ratowali Żydów przed Holokaustem wydając im fałszywe wizy i paszporty. Wśród odznaczonych jest pięciu Polaków z placówki w Szwajcarii działających w ramach tzw. Grupy Ładosia. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA t USA t Stany Zjednoczone t Kongres USA t Holokaust t II wojna światowa t dyplomacja t Żydzi t