Polskie Radio
Section05
Tomasz Piotrowski

Szef BBN po naradzie z udziałem prezydenta i szefa MON: sytuacje z ostatnich dni są dla nas nowym wyzwaniem

- Sytuacje jak te, które obserwujemy w ostatnich dniach, związane z balonami przemieszczającymi się na dużej wysokości z bardzo niewielką prędkością, które są słabo widoczne, są nowym wyzwaniem dla sił zbrojnych i sfery bezpieczeństwa - mówił w czwartek szef BBN Jacek Siewiera.
Zobacz więcej na temat:  BBN Jacek Siewiera Mariusz Błaszczak MON Tomasz Piotrowski Wojsko Polskie bezpieczeństwo POLSKA

Konflikt wokół Ukrainy. Gen. Piotrowski: emocje budują poczucie zagrożenia

- Wiele rzeczy dzieje się w tej chwili w komentarzach i emocjach, które budują poczucie zagrożenia konfliktem wokół Ukrainy. Sprzyja temu między innymi bardzo sprytnie działający aparat przeciwnika. Po części nieskoordynowane działania mediów także powodują, że to eskalowanie jest coraz większe - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 gen. broni Tomasz Piotrowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Rosja Ukraina serwis wschodni konflikty międzynarodowe armia bezpieczeństwo Tomasz Piotrowski

Wiceszef MON: trzeba więcej środków na modernizację armii

Wiceszef resortu obrony Wojciech Skurkiewicz uważa, że bez dodatkowych funduszy na modernizację armii trudno będzie przeprowadzić wszystkie programy zakupowe. W poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak ogłosił w Kielcach, w czasie otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, że ruszyły prace nad utworzeniem Funduszu Obrony Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko prezydent służby i bezpieczeństwo Tomasz Piotrowski