Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie 2020

Artur Soboń: zadymiarze z Pucka występują przeciwko Polsce

- Pani marszałek powinna przeprosić, powinna się odciąć, a liderzy PO powinni jednoznacznie powiedzieć, że nie mają nic wspólnego z organizatorami tej wczorajszej zadymy w Pucku - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Zagadnienie komentował także dziennikarz i szef portalu tvp.info Samuel Pereira.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń Artur Soboń Andrzej Duda puck Samuel Pereira Małgorzata Kidawa-Błońska kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020

NASZ WYWIAD "Robert Biedroń tajemną bronią Lewicy". Krzysztof Śmiszek o wyborach prezydenckich

- Z Robertem Biedroniem często podróżuję. Mam też swoją małą rolę w sztabie wyborczym. Dostarczam mu analiz i pomysłów na uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości. Jak trzeba, pocieszam dobrym słowem albo dobrą kawą. Na tym polega bycie z kimś blisko. W kampanii na pewno będzie dużo trudnych momentów – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica wybory prezydenckie 2020 Robert Biedroń

Agnieszka Ścigaj: warto mieć dobrą pozycję negocjacyjną w UE

- Ważne jest by mieć twardą, wyraźną pozycję, taką, którą nie jest łatwo zbić rzucając hasła, które się w tej chwili pojawiają, oskarżając nas o łamanie praworządności – komentowała dyskusje wokół reformy sądownictwa Agnieszka Ścigaj, poseł Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe Agnieszka Ścigaj wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz Andrzej Duda

"Wielkie słowa i nic z tego nie wynika". Marian Kowalski o programie Szymona Hołowni

- Szymon Hołownia wskazał personalnie Donalda Trumpa jako przyczynę zła na świecie. Chodzi mu więc o to, żeby Polska nie zadawała się z USA tylko była zdana na łaskę Berlina i Paryża - tak w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, działacz polityczny, skomentował program wyborczy jednego z kandydatów na prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania wyborcza Małgorzata Kidawa-Błońska Andrzej Duda Szymon Hołownia reforma sądownictwa

Publicysta o problemie finansowym Konfederacji: być może to casus Nowoczesnej

- Ta sytuacja nie świadczy o kondycji polskiej demokracji, a raczej o rozsądku ludzi, którzy pracują w bankach - stwierdził w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, odnosząc się do problemów Konfederacji z uzyskaniem kredytu na kampanię wyborczą. Gośćmi audycji byli także Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Maciej Kożuszek Michał Płociński Sebastian Gajewski Konfederacja

Ekspert o kampanii wyborczej: początek niemrawy, koniec będzie zależał od poparcia kandydatów

- Początek kampanii jest dosyć niemrawy, co może trochę zaskakiwać, bo były to już ostatnie dni, w których mogły być zarządzone wybory. Co do końca kampanii - zobaczymy, bo wiele zależeć będzie od tego, jakie zmiany nastąpią w poparciu dla poszczególnych kandydatów - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Kampanię wyborczą komentował także na antenie politolog Paweł Krulikowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Wąż wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania wyborcza Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska

Kidawa-Błońska nie chce komentować wyroku ws. zabójstwa 3-latka. Manasterski: komentuje się nawet Ewangelię

- Nie ma czegoś takiego, że nie komentuje się wyroków. Komentuje się nawet Ewangelię - powiedział Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Odniósł się w ten sposób do reakcji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prośbę o komentarz do wyroku Sądu Apelacyjnego, który obniżył wymiar kary mordercy i gwałcicielowi 3-letniego chłopca z Wieruszowa. - Jest idealnie nijaka. Stroni od konkretnych i wyrazistych wypowiedzi - dodał Karol Gac z DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Jerzy Jachowicz Karol Gac miłosz manasterski Artur Wróblewski

Fogiel: w trakcie kampanii każdy kandydat powinien przedstawić swoją wizję Polski

– W trakcie kampanii debata powinna dotyczyć kwestii bliskich Polakom, m.in. emerytur stażowych. Ale to wszystko wyjdzie w praniu. Na pewno każdy kandydat powinien przedstawić swoją wizję Polski w ciągu najbliższych pięciu lat – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, europoseł Beata Kempa z Solidarnej Polski, Marcin Kierwiński z PO, Piotr Zgorzelski z PSL i Krzysztof Gawkowski z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Radosław Fogiel Błażej Spychalski Beata Kempa Krzysztof Gawkowski Marcin Kierwiński Piotr Zgorzelski