Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie

Kompromitacja PO, wyciekły postulaty z konwencji Tuska. "Nie zadbali o bezpieczeństwo strony 100konkretow.pl"

Portal wPolityce.pl podaje, że Platforma Obywatelska nie zadbała o bezpieczeństwo swojej strony internetowej 100konkretow.pl, w konsekwencji hasła i postulaty z konwencji partii są znane jeszcze przed jej rozpoczęciem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska PO Donald Tusk internet cyfryzacja wybory w Polsce kampania wyborcza wybory prezydenckie opozycja

Kandydat na prezydenta Ekwadoru zastrzelony podczas wiecu wyborczego. "To nie ujdzie bezkarnie"

Kandydat na prezydenta Ekwadoru Fernando Villavicencio został zastrzelony po wiecu wyborczym w stolicy kraju Quito. Śmierć polityka potwierdził prezydent Guillermo Lasso na Twitterze. "Nie ujdzie ona bezkarnie" - czytamy we wpisie. Prezydent zwołał nadzwyczajne spotkanie szefów służb bezpieczeństwa w związku z tą sprawą.
Zobacz więcej na temat:  Ekwador ŚWIAT polityka zabójstwo wybory prezydenckie Ameryka Południowa

Mijają trzy lata od sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi. W 2020 roku wybuchły masowe protesty

Dziś mijają trzy lata od sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi, po których bezprawnie przy władzy pozostał przywódca białoruskiego reżimu, Aleksandr Łukaszenka. Kolejne oszustwo wyborcze i aresztowanie liderów opozycji wywołało wtedy masowe protesty na terenie całego kraju - Mińsk odpowiedział represjami, które dotknęły dziesiątki tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory prezydenckie ŚWIAT Europa Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi Swiatłana Cichanouska

Erdogan zwycięża w wyborach. "Foreign Affairs": niekwestionowany sułtan Turcji

Po 20 latach coraz bardziej autokratycznych rządów prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi udało się nie tylko wywalczyć reelekcję, ale także potencjalnie wyjść z rywalizacji wyborczej jeszcze silniejszym. To zwycięstwo namaszcza Erdogana na niekwestionowanego sułtana Turcji - ocenia na łamach "Foreign Affairs" Soner Cagaptay z ośrodka analitycznego Washington Institute for Near East Policy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Turcja Recep Tayyip Erdogan wybory prezydenckie Bliski Wschód

Kto wpłaca na partię Tuska? Wśród darczyńców PO jeden z najbogatszych Polaków, niegdyś TW "Paweł"

W marcu Donald Tusk apelował do sympatyków o wsparcie finansowe kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Teraz tygodnik "Sieci" informuje, że od tego czasu na konto partii wpłynęło prawie 3 mln zł. Jednym z darczyńców jest Roman Karkosik, obecnie jeden z najbogatszych Polaków, zaś w minionym ustroju - tajny współpracownik o pseudonimie "Paweł".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska PO wybory prezydenckie kampania wyborcza opozycja polityka biznes przedsiębiorca PRL POLSKA