Polskie Radio
Section05
Zbigniew Janas

"Pobożne życzenia PO". Opozycjonista w czasach PRL o "Koalicji 276"

- Oni myślą, że oni sobie przyhołubią Lewicę, przyhołubią PSL i tak razem sobie zatańczą krakowiaczka i pokonają "kaczora" i jego "pisiorów". Nie, panowie, tego się nie da zrobić. Wasz czas minął, wasz czas się kończy - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Michałowski komentując propozycję utworzenia "Koalicji 276". Gośćmi audycji byli także Andrzej Rozpłochowski oraz - na początku - Zbigniew Janas - opozycjoniści z okresu PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Andrzej Rozpłochowski Zbigniew Janas POLSKA polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Borys Budka

"Wymiar sprawiedliwości odziedziczony po PRL-u". Rozpłochowski o niewyjaśnionych zbrodniach komunistycznych

- Odziedziczony w spadku po komunizmie PRL-owski zbrodniczy wymiar sprawiedliwości ma ciągle w swoich szeregach wyznawców, dziś już nowego, komunizmu. To często ludzie młodsi, ale są przesiąknięci ideami nowego komunizmu, które prezentuje dzisiejsza totalna opozycja - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, działacz śląskiej Solidarności. Gośćmi audycji byli także działacze Solidarności: Andrzej Michałowski z Gdańska i Zbigniew Janas z Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Andrzej Rozpłochowski Zbigniew Janas HISTORIA historia PRL historia Polski służba bezpieczeństwa Magdalenka sądownictwo reforma sądownictwa

IPN potwierdza: Lech Wałęsa to TW "Bolek"

Przedstawiona przez Instytut Pamięci Narodowej opinia nt. teczki TW "Bolka" potwierdza współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie uznali, że pismo "Bolka" jest tożsame z pismem Lecha Wałęsy. W Debacie Poranka sprawę komentowali Zbigniew Janas i Adam Borowski, działacze opozycji w PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lech Wałęsa IPN PRL historia Polski Adam Borowski Zbigniew Janas