Polskie Radio
Section05
zwierzęta domowe

Jak zadbać o czworonoga w okresie świąteczno-noworocznym

O ile dla większości ludzi okres świąteczno-noworoczny to przyjemny czas, to z perspektywy czworonogów sytuacja wygląda inaczej. Wielu obcych ludzi, wybuchające petardy i ogólny rozgardiasz sprawiają, że psy i koty nie czują się najlepiej. Jak zatem przygotować nasze zwierzęta na najbliższe dni? O tym w audycji Poznajmy się, czyli między nami zwierzętami mówiła Jagna Kudła, weterynarz.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe pies kot święta

Dlaczego psy i koty warto diagnozować

– Badania profilaktyczne pozwalają nam określić stan zdrowia naszego zwierzaka – wskazywała w audycji Poznajmy się, czyli między nami zwierzętami Julita Mision, lekarz weterynarii. O konieczności przeprowadzania okresowych badań naszych czworonogów w Polskim Radiu 24 mówił również Paweł Kalinowski, lekarz weterynarii, przedstawiciel weterynaryjnego laboratorium diagnostycznego.
Zobacz więcej na temat:  pies kot zwierzęta domowe zwierzęta

Podaj łapę Czwórce - zabierz na spacer psa ze schroniska  

25 października obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji w sobotę 22 października Czwórka zaprasza na wydarzenie w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Warszawie. Podczas akcji biegacze i wszyscy miłośnicy zwierząt będą mieli okazję wybrać się na spacer w towarzystwie dowolnego psa. O akcji opowiadali w Polskim Radiu 24 Karina Terzoni (Polskie Radio Czwórka), Dominika Cichocka (XXV LO im. Józefa Wybickiego w Warszawie) i  Marek Szparaga (opiekun grupy).
Zobacz więcej na temat:  Karina Terzoni pies schronisko dla zwierząt zwierzęta zwierzęta domowe