Polskie Radio
Section05
500+

800+ dla pracujących? Wiceminister Socha: rodzice, którzy stracą pracę, będą dodatkowo karani?

- Nie wiemy, czy nie pojawią się zjawiska, które zwiększą bezrobocie. Rodzice, którzy będą tracić pracę, będą jeszcze dodatkowo karani za tę utratę odebraniem świadczeń - powiedziała wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. W ten sposób odniosła się do wypowiedzi posła PSL Zbigniewa Ziejewskiego w TVP Info o utrzymaniu 800+ dla osób pracujących.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ 800+ rodzina dzieci społeczeństwo POLSKA

ANALIZA Opozycja chce zrujnować Polaków? Zobacz, co grozi naszym portfelom w 2024 roku

W najbliższym roku Polacy staną przed szeregiem zmian, które mogą zdecydowanie wpłynąć na zasobność ich portfeli. Dynamiczne kierunki polityki gospodarczej oraz nowe decyzje rządu zapowiadają kilka istotnych transformacji. Likwidacja zerowej stawki VAT na żywność, ograniczenie działań osłonowych w kwestii cen energii, modyfikacja programu wakacji kredytowych, likwidacja Wód Polskich oraz modyfikacja programu 800+ to kluczowe kwestie dla finansów polskich rodzin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA tarcza antykryzysowa tarcza antyinflacyjna 500+ energia elektryczna prąd kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy 800+ społeczeństwo infografika

Maląg zapewnia: od stycznia 800+ na każde dziecko, a także kolejne dotacje

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że w przyszłym roku kontynuowany będzie program "Rodzina 500+", który od stycznia zmieni się w 800+ na każde dziecko. Podczas konferencji prasowej zapewniła o dalszej realizacji programu "Po pierwsze rodzina".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ 500+ 800+ Karta dużej rodziny Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg

Marlena Maląg: nie ma obaw o wzrost bezrobocia czy brak podwyżek wynagrodzeń, potrzebne są dalsze rozwiązania wspierające rodziny

Nie ma obaw ani o wyższe bezrobocie, ani o to, że wynagrodzenia w kolejnych miesiącach nie będą rosły. Cały czas będzie rynek pracownika z presją na wzrost płac choć płaca minimalna może rosnąć w kolejnych latach znacznie wolniej. Będziemy jednak zabiegać, nawet jako opozycja, o to, żeby Polakom nie wiodło się gorzej. Teraz proponujemy kolejne prospołeczne rozwiązania, także te pochodzące z obietnic innych ugrupowań aby stworzyć  koalicję mającą za swój cel dbałość o dzieci, seniorów, o rodziny - mówiła  audycji "Rządy Pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ senior rodzina emerytura

Eksperci: nasz rynek pracy będzie stale potrzebował nowych pracowników, także zagranicznych

Rynek pracy w Polsce jest bardzo ciasny, a w kolejnych miesiącach będzie potrzebował jeszcze więcej pracowników z powodu ożywienia gospodarczego. Nie należy obawiać się wzrostu bezrobocia, choć problem jest niedopasowania wielu pracowników do potrzeb lokalnego rynku pracy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Monika Kurtek, główna ekonomistka banku Pocztowego i Andrzej Stefaniak, analityk finansowy. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja bezrobocie 500+ zatrudnienie

"Poprawiliśmy stan armii, przywróciliśmy godność i wyszliśmy z zaścianka". Ministrowie podkreślają zasługi rządu PiS

Ostatnie lata w polskiej polityce były czasem zmian i reform. Rząd mówi o sukcesie wyprowadzenia kraju na prostą. Jednocześnie pojawiają się obawy, czy kurs obrany na wzmocnienie armii, poprawienie sytuacji polskich rodzin i rozwijanie infrastruktury zostanie zachowany. Rozmawiali o tym w audycji "Gdzie jest Pan Cogito?" na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marlena Maląg Mariusz Błaszczak Andrzej Adamczyk polityka rząd Sejm wybory 2023 Wojsko Polskie 500+ emerytura społeczeństwo infrastruktura drogi GOSPODARKA inwestycje służby i bezpieczeństwo granica kierowcy kolej PKP Intercity

ANALIZA Działania prospołeczne rządu PiS. Od 2015 roku bezpośrednio do Polaków trafiły ponad 402 mld złotych

Działania prospołeczne stały się jednym z kluczowych elementów polityki rządu. Przez lata PiS wprowadziło szereg inicjatyw mających na celu poprawę warunków życia obywateli oraz wzmocnienie więzi społecznych. Dzięki wprowadzonym programom udało się znacznie przybliżyć poziom życia polskiej rodziny do tego znanego z państw zachodniej Europy. Przypominamy założenia głównych programów wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rodzina społeczeństwo Maluch plus POLSKA PiS 500+

Eksperci: tempo wzrostu naszej gospodarki jest teraz wolne, a pilnych wydatków mamy sporo

Polska gospodarka rozwija się obecnie zbyt wolno jak na nasze ambicje doganiania zachodniej Europy. Jest to jednak uwarunkowane problemami gospodarki światowej, wojnami, nadal wysoką inflacją. Pomaga nam własna waluta, ale mamy też bardzo dużo wydatków, z których część bezwzględne musimy realizować, jak te na zbrojenia - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP i Paweł Pelc, radca prawny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb 500+ wzrost gospodarczy pomoc społeczna

PR24 "Decydujemy o niepodległości Polski". Macierewicz o wyborach 15 października

- Zdecydujemy, czy chcemy być państwem niepodległym, czy chcemy aby rządziła nami formacja narodowa, niepodległościowa, chrześcijańska, czy aby rządziła Platforma Obywatelska, formacja, która robiła wszystko, by podporządkować Polskę układowi rosyjsko-niemieckiemu przez energetykę, politykę czy utratę możliwości obronnych Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA 500+ polityka Tadeusz Płużański wybory 2023 Prawo i Sprawiedliwość

PR24 "Walczymy o przyszłość naszego narodu". Macierewicz o konwencji PiS

- Tylko Prawo i Sprawiedliwość daje gwarancję, że polski naród będzie narodem moralnym, w którym kobiety będą bezpieczne, w którym rodzina będzie fundamentem naszej struktury społecznej. Tę rodzinę rząd PiS wspierał, wspiera i będzie wspierał, a PO wręcz odwrotnie, niszczy rodzinę, w wymiarze gospodarczym, społecznym, jak i moralnym - mówił w Polskim Radu 24 Antoni Macierewicz, komentując konwencję PiS #BezpiecznaPolska w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA 500+ polityka Tadeusz Płużański wybory 2023 Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS w Katowicach konwencja PiS

Premier przypomniał, co Tusk powiedział o beneficjentach 500+. "Ten leń będzie pouczał innych?"

- To walka z różnymi mafiami uszczelniła budżet i to z niego przeznaczyliśmy potężne środki na rozwój Polski lokalnej, gmin i powiatów. Jeśli 15 października zaufacie nam, to będziemy dalej rozwijać inwestycje w większe i mniejsze polskie miejscowości - powiedział w poniedziałek w Skokowie premier Mateusz Morawiecki. Premier przypomniał również, co lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział o beneficjentach programów socjalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka wybory kampania Donald Tusk 500+

PR24 Echa konwencji PO. Marek Król: nie sądzę, by Polacy dali się nabrać na deklaracje Tuska

- Nie sądzę, żeby dziś Polacy dali się nabrać na deklaracje i zobowiązania, te "sto konkretów", które zostało zaprezentowane przez Donalda Tuska w Tarnowie. One nie mają żadnego znaczenia, bo wiarygodność PO jest zerowa. To cios zadany przez PiS, który odbudowuje wiarę w demokrację - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA 500+ polityka Marek Król Tadeusz Płużański wybory 2023 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska