Polskie Radio
Section05
Aleksandra Jasińska

Światowy Dzień Radia. Wszystkie sekrety gmachu Polskiego Radia

- Gmach Polskiego Radia ma skomplikowaną historię, siedziba rozgłośni pierwotnie miała znajdować się w zupełnie innym miejscu Warszawy - tłumaczył Andrzej Skolimowski z Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Bohdan Pniewski - projektant gmachu Polskiego Radia - był uznanym architektem, wcześniej projektował m.in. gmach Ministerstwa Komunikacji i Narodowego Banku Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Aleksandra Jasińska Polskie Radio historia Polski Światowy Dzień Radia

Bal przebierańców. "W Korei nikt nie przebiera się za mitologiczne stwory"

- Jeśli Koreańczycy wybierają się na bal przebierańców, to traktują to bardzo poważnie. Starannie przygotowują stroje i dbają o najmniejsze szczegóły. Najczęściej inspirują się popkulturą, rzadko natomiast sięgają do koreańskiej tradycji, bo uważają, że byłaby to profanacja - opowiada Karolina Jasińska, czyli Kimiko Hime.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA Aleksandra Jasińska Korea Południowa rozrywka

Jak budować swój własny sukces? Język korzyści i nie tylko [POSŁUCHAJ AUDYCJI]

Nie ma magicznego przepisu na sukces. Jeśli chcemy go mieć, musimy samemu go zrobić opierając się na sprawdzonym modelu postępowania znanym od lat. Mówi on m.in. o tym, aby postępować etycznie, być otwartym, podnosić swoją poprzeczkę i brać odpowiedzialność za swoje życie. O budowanie własnego sukcesu opowiedział w "Strefie Rodzica" dr. Mateusz Grzesiak, terapeuta, wykładowca akademicki oraz autor książki "Bądź skuteczny".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Aleksandra Jasińska rozwój osobisty rozwój dziecka

"The Office PL". Witamy w zespole "Kropliczanki"

Najpierw był Ricky Gervais, potem Steve Carell, teraz przyszła pora na Piotra Polaka. Kultowy serial „The Office” doczekał się polskiej wersji. - Byliśmy w stałym kontakcie z BBC. Omawialiśmy charakterystyki postaci i pomysły na kolejne odcinki. I za każdym razem z Londynu przychodziła wiadomość, że trafiliśmy w punkt, że jesteśmy w domu - opowiada scenarzysta Łukasz Sychowicz.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA serial Beata Kwiatkowska Błażej Hrapkowicz Aleksandra Jasińska