Polskie Radio
Section05
Aleksandra Jasińska

Jak z grzecznej dziewczynki stać się wolną kobietą?

- Dziewczyny wychowywane na grzeczne dziewczynki przed wejściem w dorosłość powinny się poobdzierać z oczekiwań i uwolnić z klatek. O tym, dlaczego warto to zrobić i jak się do tego zabrać, piszę w swojej książce - opowiada Marianna Gierszewska, autorka "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA psychologia zdrowie Aleksandra Jasińska

Kieszonkowe dla dziecka. Jak uczyć zarządzania małym budżetem?

Żeby rozmawiać z dziećmi o pieniądzach, trzeba umieć rozmawiać w ogóle. Dzieci uczą się przez obserwację. Swój subiektywny świat przekonań, chociażby na temat finansów, który będzie im  towarzyszył w dorosłości, tworzą poprzez obserwację zachowań i podejścia rodzica do tych kwestii. Kieszonkowe z założenia ma nauczyć dziecko gospodarowania pieniędzmi i planowania własnych  wydatków.
Zobacz więcej na temat:  Ekonomia dla dzieci wychowanie rodzicielstwo radio dla rodziców Aleksandra Jasińska

Nasza teraźniejszość a historie rodowe. Psychoterapeutka o ustawieniach systemowych

Dużą rolę w kształtowaniu osobowości odgrywa wychowanie. Nie dziwi więc, że dziadkowie i babcie mogą mieć wpływ na życie swoich wnucząt. Co jednak w sytuacji, kiedy nie znamy naszych dalszych przodków, a mimo to ich losy rezonują w nas? Według Berta Hellingera przeszłość przodków ma duży wpływ na naszą teraźniejszość, a nieprzepracowany może wpływać także na przyszłe pokolenia.
Zobacz więcej na temat:  terapia rozwój osobisty psychologia Strefa Rodzica Aleksandra Jasińska

Muzycznych plakatów czar - co wieszaliśmy i wieszamy na ścianach?

Dziś ciężko jest nam sobie wyobrazić wydarzenie muzyczne bez oprawy graficznej - widzimy ją na stronach festiwalu, w mediach społecznościowych, ale wciąż też na ulicach, w formie plakatów. Ta popularna forma reklamy ma za sobą lata rozwoju. Przypominamy też, że plakaty z czasopism dla nastolatków chętnie wieszaliśmy na ścianach naszych pokojów. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka plakat Aleksandra Jasińska Małgorzata Jakubowska MUZYKA

"Strefa rodzica" w PR Dzieciom. Wysoko wrażliwe dziecko i co dalej?

Bardzo często, gdy rodzice dowiadują się, że ich dzieci są wysoko wrażliwe, przyjmują to i zostawiają, nic z tym dalej nie robiąc, mimo iż jest coś do zrobienia. Wówczas pojawia się niebezpieczeństwo przegapienia ważnego momentu w rozwoju dziecka, który być może należy skonfrontować podczas terapii bądź spotkania z psychologiem dziecięcym. Łatwiej jest mówić, że mamy do czynienia z wysoką wrażliwością niż ze swego rodzaju zaburzeniem lub trudnością, którą należy skonsultować ze specjalistą. Nie jest to jednak najlepsza droga. 
Zobacz więcej na temat:  emocje rozwój dziecka Strefa Rodzica rodzicielstwo radio dla rodziców Aleksandra Jasińska

"Niebiańska plaża" z nieziemską muzyką i młodym Leonardem DiCaprio

W 2000 roku grany przez Leonarda DiCaprio Richard, główny bohater filmu "Niebiańska plaża", postawił pierwsze kroki w zatoce Maya Bay w Tajlandii. Produkcja przeszła bez większego echa, jeśli nie liczyć faktu, że tajlandzka plaża, z powodu tłumu turystów, którzy się na niej pojawili, musiała zostać zamknięta.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA FILM Aleksandra Jasińska Tajlandia muzyka elektroniczna Podróże z Czwórką Oliwia Krettek Leonardo DiCaprio

Korea Południowa. Podróż do świata przyszłości

Podróży do Korei nie da się zaplanować w jeden dzień i nawet w opcji niskobudżetowej nie jest to tania wyprawa. - Korea nie wygląda tak jak w serialowych K-dramach, ale jest piękna, bardzo rozwinięta pod względem technologicznym i świetnie smakuje - mówi Klaudia Tyszkiewicz, autorka audycji "Teraz Kpop!".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże Podróże z Czwórką Korea Południowa STYL ŻYCIA Aleksandra Jasińska Klaudia Tyszkiewicz