Polskie Radio
Section05
Ameryka

Trump: NATO jest lepiej dofinansowane "tylko dzięki mnie"

Prezydent Donald Trump uznał za swą osobistą zasługę poprawę finansów NATO. Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego jest lepiej dofinansowana "tylko dzięki mnie" - napisał na Twitterze. Oznajmił, że że szczyt w Helsinkach był "nawet lepszy" niż rozmowy na niedawnym szczycie NATO w Brukseli. Mediom zarzucił przekazywanie nieprawdziwych relacji.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Władimir Putin USA Rosja ŚWIAT Ameryka Europa

Szef KE 25 lipca w Waszyngtonie. Rozmowy z Trumpem o cłach

25 lipca przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker leci do Waszyngtonu na rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Ta wizyta była już zapowiadana, ale dziś potwierdzono datę spotkania. Rozmowy mają dotyczyć głównie kwestii handlowych, a także bezpieczeństwa energetycznego i spraw związanych z polityką zagraniczną. Do wizyty dochodzi w momencie napiętych relacji handlowych na linii Bruksela-Waszyngton.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE ŚWIAT Komisja Europejska Europa Ameryka

Po spotkaniu Trump-Putin. "Bez wielkiego przełomu"

- Po tym spotkaniu zadowoleni mogą być obaj politycy. Bardziej jednak Władimir Putin niż Donald Trump - oceniła w Świecie w Powiększeniu dr hab. Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Przywódcy Rosji i Stanów Zjednoczonych spotkali się w poniedziałek w Helsinkach. Rozmawiali "w cztery oczy" przez ponad dwie godziny. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Władimir Putin Rosja USA Ameryka

"Niskie oczekiwania" Trumpa przed szczytem z Putinem

Prezydent USA Donald Trump przybył w niedzielę do Helsinek, gdzie w poniedziałek spotka się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Będzie to pierwszy amerykańsko-rosyjski szczyt od objęcia prezydentury przez Trumpa w styczniu 2017 roku. Możliwe rezultaty spotkania przewidywali w Debacie Poranka: Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego), Maciej Kożuszek, (Gazeta Polska), Dariusz Grzędziński (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Donald Trump Helsinki USA Ameryka

Przed spotkaniem Putin-Trump

Unia Europejska, Rosja i Chiny to wrogowie - powiedział amerykański prezydent Donald Trump w wywiadzie dla telewizji CBS News. "Ameryka i UE to najlepsi przyjaciele" - odpowiedział mu przewodniczący Rady UE Donald Tusk. W poniedziałek w Helsinkach dojdzie do spotkania między prezydentami Rosji i USA. O polityce międzynarodowej Donalda Trumpa oraz jego spotkaniu z Władimirem Putinem, mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Władimir Putin Rosja USA Chiny Unia Europejska Ameryka