Polskie Radio
Section05

Ameryka

Polskie Radio 24 Czy Trump może ułaskawić sam siebie? Ekspert wyjaśnia

Kiedy ojcowie założyciele próbowali spisać konstytucję, niektóre kompetencje monarsze zaczęli wpisywać jako kompetencje prezydenta. Taką kompetencją jest prawo łaski - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Szczepański, amerykanista, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert komentował ułaskawienie syna Joe Bidena i zastanawiał się, czy Trump może ułaskawić... siebie.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Joe Biden Hunter Biden Polskie Radio 24 Jan Białostocki Jarosław Szczepański

Polskie Radio 24 Nowa administracja Trumpa. Kim są kontrowersyjni kandydaci?

- Jest kilka kontrowersyjnych osób wśród kandydatów do nowej administracji Donalda Trumpa. Te osoby będą musiały kilka dodatkowych stron w kwestionariuszach sprawdzanych przez służby z pewnością uzupełnić. To będzie dotyczyło choćby tego, w jaki sposób te osoby zarabiały pieniądze - mówił w Polskim Radiu 24 dr Wojciech Kwiatkowski, amerykanista z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stany Zjednoczone USA Donald Trump Ernest Zozuń Wojciech Kwiatkowski

Polskie Radio 24 Cła USA na Meksyk i Kanadę? "Próba wymuszenia zmian"

Skupialiśmy się na granicy USA z Meksykiem i nielegalnej migracji w tym miejscu. Natomiast Ameryka ma najdłuższą granicę lądową z Kanadą i ona w żaden sposób nie jest zabezpieczona. A polityka migracyjna premiera Trudeau była dość liberalna - mówił w Polskim Radiu 24 dr Wojciech Kwiatkowski, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bliski Wschód USA Stany Zjednoczone Izrael Liban