Polskie Radio
Section05
Andrzej Jonas

Apel prezydenta próbą zasypania podziałów

– Prezydent Andrzej Duda wyraźnie zaakcentował swoją skłonność do tego, by co najmniej zafastrygować to pęknięcie, które jest pomiędzy ludźmi wyznającymi różne poglądy na państwo – mówił o przemówieniu Andrzeja Dudy z okazji Święta Niepodległości Andrzej Jonas, redaktor naczelny The Warsaw Voice. Wydarzenia tygodnia komentowała w Polskim Radiu 24 również Anna Sarzyńska (wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda polityka Święto Niepodległości Andrzej Jonas Donald Trump wybory w USA

Rosyjskie samoloty bojowe przeleciały nad Europą

Dwa rosyjskie bombowce strategiczne TU-160 przeleciały od koła podbiegunowego, aż po Zatokę Biskajską. Do zdarzenia doszło 22 września, ale informację podano dopiero teraz. Podczas tej wyprawy interweniowali Norwegowie, Brytyjczycy, Francuzi i Hiszpanie. O przelotach samolotów rosyjskich, a także NATO-wskich mówił w audycji Świat w Południe Andrzej Jonas (ekspert ds. stosunków międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Jonas Europa NATO Rosja USA

Marsz KOD zmieni obraz polskiej polityki?

50 tys. ludzi – według danych stołecznego ratusza – przeszło 12 grudnia przez Warszawę w marszu "Obywatele dla demokracji” zorganizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Uczestnicy przyszli bronić niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego i trójpodziału władzy. Co ta demonstracja oznacza dla polskiej polityki?
Zobacz więcej na temat:  Jan Ordyński manifestacje protest Trybunał Konstytucyjny Andrzej Jonas Grzegorz Rzeczkowski Piotr Gursztyn