Polskie Radio
Section05
Bogusław Chrabota

Manifestacje opozycji "relatywizacją historii"?

- Jeśli kogokolwiek uprzywilejowywać, to stronę słabszą, czyli nie władzę publiczną i związki wyznaniowe - mówi Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej" w kontekście ustawy o zgromadzeniach i demonstracjach przeciwko niej. - Boję się, że KOD pójdzie o jeden krok za daleko - przyznaje z kolei Agaton Koziński z dziennika "Polska The Times".
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Chrabota Agaton Koziński Marcin Pośpiech manifestacje ustawa 13 grudnia

Po co Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego?

Premier w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" mówiła m.in. o potrzebie uporządkowania sytuacji z fundacjami i organizacjami pozarządowymi finansowanymi ze środków publicznych. Zapowiedziała ustawę powołującą Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Sprawę skomentowali Bogusław Chrabota i Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  premier Beata Szydło pieniądze Marcin Pośpiech Bogusław Chrabota Agaton Koziński POLSKA Trójka

Donald Trump prezydentem. Będzie druga Jałta?

– Wydaje mi się, że rewolucji na polu międzynarodowym, w wydaniu Donalda Trumpa, nie będzie – powiedział Krzysztof Feusette. Jak będzie wyglądała polityka międzynarodowa amerykańskiego prezydenta? W audycji "Wróżenie z faktów", do tematu wyborów prezydenckich w USA, dziennikarz tygodnika "W Sieci" odniósł się razem z Bogusławem Chrabotą, red. nacz. "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Chrabota Donald Trump Łukasz Warzecha NATO USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Afera reprywatyzacyjna. Co dalej z "dużą" ustawą?

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała "dużą" ustawę reprywatyzacyjną. Jej szczegóły PO ma zaprezentować w tym miesiącu. - Specjaliści są zgodni. Skala roszczeń jest tak duża, że nikt poważny nie pozwoli na uchwalenie nowego prawa - mówi Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej". Maciej Gdula z "Krytyki Politycznej" podkreśla natomiast, że Warszawa sama nie poradzi sobie z problemem.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Gronkiewicz-Waltz POLSKA reprywatyzacja Trójka Paweł Sołtys Bogusław Chrabota Maciej Gdula

"Wyciek numerów PESEL zbiorową histerią"

Zaproszeni do Trójki publicyści zgadzają się, że sprawa domniemanego wycieku z bazy numerów PESEL to problem wielowymiarowy. Maciej Gdula z "Krytyki Politycznej" jest zdania, że Polacy za bardzo przyzwyczaili się do udostępniania swoich danych. Z kolei Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej" zaznacza, że ochrona danych osobowych jest obowiązkiem państwa i każdego z nas.
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Chrabota Maciej Gdula Paweł Sołtys reprywatyzacja Warszawa Trójka