Polskie Radio
Section05
Genewa

Spotkanie Biden-Putin. Ekspert: można spodziewać się, że te rozmowy były napięte

Zakończyło się spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji, Joe Bidena i Władimira Putina. Przywódcy opuścili po godzinie 17:00 budynek willi La Grange w szwajcarskiej Genewie. - Można się spodziewać, że te rozmowy były napięte. Obie strony przekazały, to co miały do przekazania i uznano, że nie ma sensu by dalej ten dialog prowadzić - mówi w "Więcej świata" Mateusz Piotrowski z PISM. 
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Paweł Lekki Władimir Putin Genewa USA Rosja

Spotkanie prezydentów Rosji i USA. Prof. Górski: Biden w roli petenta

- Dzisiaj, w odróżnieniu od czasów Reagana i Breżniewa, to Biden morduje własny sektor wydobywczy. Dzięki temu ceny ropy i gazu eksplodowały i dzisiaj to Putin jest w pozycji, kiedy nic nie potrzebuje od Ameryki, a Biden potrzebuje bardzo dużo - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  polityka zagraniczna USA Rosja Joe Biden Władimir Putin Stany Zjednoczone Genewa dyplomacja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Sytuacja na Ukrainie, Białorusi i arsenały jądrowe. Biały Dom o tematach spotkania Biden - Putin

Rzecznik Białego Domu Jen Psaki zapowiedziała, że podczas zaplanowanego na połowę czerwca spotkania z Władimirem Putinem, prezydent Joe Biden podejmie kwestię Ukrainy oraz działań władz Białorusi. Psaki broniła decyzji o zorganizowaniu szczytu i odrzuciła sugestie niektórych republikanów, że spotkanie jest nagrodą dla Putina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Rosja Joe Biden Władimir Putin Genewa sankcje USA konflikty międzynarodowe Biały Dom Kreml Ameryka Północna