Polskie Radio
Section05
Gniezno

Prezydent: wolność to wspaniały dar opatrzności

Andrzej Duda powiedział, że wolność to wyzwanie do tego, abyśmy wykorzystywali nasze talenty do umacniania wspólnoty i siły państwa. W przemówieniu na XI. Zjeździe Gnieźnieńskim prezydent podkreślił, że wolność to wspaniały dar opatrzności, ale też wyzwanie. Przypomniał słowa świętego Jana Pawła II, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Gniezno wiara regiony wielkopolskie prezydent

Ks. profesor Waldemar Cisło: nie pozwólmy łamać godności człowieka

Pod hasłem "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa" rozpocznie się w piątek 11. Zjazd Gnieźnieński, który potrwa do niedzieli. Wśród poruszanych tematów mowa będzie m.in. o kryzysie migracyjnym. O wydarzeniu mówił na antenie Polskiego Radia 24 ks. profesor Waldemar Cisło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gniezno Zjazd Gnieźnieński chrześcijaństwo kryzys migracyjny Europa uchodźcy

Najważniejsze wydarzenia 2016 roku w Kościele

Miniony rok upłynął w Kościele pod znakiem wielu istotnych wydarzeń. To przede wszystkim 6 pielgrzymek papieża, podczas których odwiedził 8 państw. Dla młodych, niezwykłym przeżyciem były Światowych Dni Młodzieży. Polacy świętowali 1050. rocznicę Chrztu Polski, a na całym świecie obchodzono Jubileusz Miłosierdzia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież papież Franciszek Kościół religia wiara Przemysław Goławski Krzysztof Ołdakowski Chrzest Polski Poznań Gniezno Częstochowa Światowe Dni Młodzieży Kraków