Polskie Radio
Section05
Hiszpania

Hiszpania: rośnie liczba ataków ze względu na religię. Celem najczęściej katolicy

W 2019 roku w Hiszpanii zanotowano 55 ataków na miejsca kultu. Były to zarówno podpalenia, jak również inne akty agresji, w wyniku których zniszczony został wystrój lub wyposażenie tych obiektów. Dane te podaje, monitorujące od 14 lat na Półwyspie Iberyjskim sytuację osób wierzących, Obserwatorium ds. Wolności Religijnej i Sumienia (OLRC).
Zobacz więcej na temat:  Kościół społeczeństwo aktualności katolickie przemoc Kościół katolicki Hiszpania ŚWIAT

Dr Melchior Szczepanik: państwa UE chcą pobudzić sektor turystyczny

- Komisja Europejska musi znaleźć pewien złoty środek między impulsem dla gospodarki, a jednocześnie bezpieczeństwem z punktu widzenia epidemicznego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Melchior Szczepanik z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jaki wpływ na otwieranie i zamykanie granic państw członkowskich ma Komisja Europejska?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Paweł Lekki Włochy turystyka Hiszpania Austria Komisja Europejska Unia Europejska

Pandemia COVID-19. Systematyczna poprawa sytuacji we Włoszech

75 osób zakażonych koronawirusem zmarło ostatniej doby we Włoszech - poinformowano w niedzielę w komunikacie Obrony Cywilnej. Z kolei w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii zmarły z powodu zachorowania na Covid-19 dwie kolejne osoby, a w sąsiedniej Portugalii zanotowano w tym czasie 14 zgonów - poinformowały w niedzielę służby medyczne obu państw Półwyspu Iberyjskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus wirus zdrowie Europa Włochy Hiszpania Portugalia