Polskie Radio
Section05
Jarosław Krajewski

"W Gdańsku pan Marcin P. miał swój raj podatkowy"

– Firma Amber Gold była ewenementem. Nie płaciła podatków, nie składała deklaracji podatkowych i ani razu nie przedstawiła prawidłowego sprawozdania finansowego – powiedział poseł PiS Jarosław Krajewski. W audycji "Przekładaniec Jachowicza” wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold mówił o zaniedbaniach ze strony administracji skarbowej w stosunku do działalności firmy, z powodu której wielu Polaków utraciło oszczędności swojego życia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza Jarosław Krajewski

[TRANSMISJA] Komisja ds. Amber Gold: Przesłuchanie b. szefa ABW

Funkcjonariusze ABW ws. Amber Gold wykonywali wszystko, co było w ich mocy; Marcin P. był "słupem", ale do tej pory nie udało się tego wykazać w materiale dowodowym; prokuratura wyłączyła ABW z badania wątku Michała Tuska - zeznał przed sejmową komisją śledczą b. szef ABW gen. Dariusz Łuczak. We wtorek przesłuchiwany był także były dyrektor Departamentu Postepowań Karnych ABW Jan Bilkiewicz. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Sejm komisja śledcza ABW Michał Tusk Donald Tusk Jarosław Krajewski Marcin P. Małgorzata Wassermann

"Afera Amber Gold pokazuje stan państwa w latach 2009-12"

- Pojawiły się jasne sugestie o braku zaufania ze strony centrali ABW do delegatury gdańskiej. Świadkowie zeznali, że mieli zajmować się tylko małżeństwem P., a nie synem premiera Tuska. Pojawiły się też informacje o ewentualnej korupcji w kontekście braku działań instytucji państwa ws. Amber Gold. Niestety, te wątki nie zostały rozwinięte, ponieważ oficerowie usłyszeli, że mogą dostać zarzuty – mówił w audycji Jeden Na Jednego poseł PiS Jarosław Krajewski o przesłuchaniach funkcjonariuszy ABW przed komisją ślędczą.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Krajewski Prawo i Sprawiedliwość Amber Gold komisja śledcza

"Był parasol ochronny nad piramidą finansową Amber Gold"

„Nadzór nad sprawą Amber Gold prowadziłem od września 2012 roku; delegatura prowadziła czynności praktycznie samotnie, generalnie nie mieliśmy wsparcia z zewnątrz, czyli z centrali Agencji” - zeznał we wtorek funkcjonariusz gdańskiej delegatury ABW przed sejmową komisją śledczą. O zeznaniach świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold mówili w audycji Rozmowa PR24 Elżbieta Zielińska (Kukiz’15), Jarosław Krajewski (członek komisji ds. Amber Gold, PiS) i Piotr Misiło (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Sejm komisja śledcza Jarosław Krajewski ABW

"W sprawie Amber Gold CBA zrobiło, co mogło"

CBA zrobiło, co mogło w sprawie Amber Gold, co leżało w naszych kompetencjach - oświadczył b. szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w środę przed komisją śledczą. W trakcie przesłuchania Jarosław Krajewski (PiS) pytał świadka m.in. o to, od kiedy miał informacje na temat Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość CBA Paweł Wojtunik Tomasz Rzymkowski Jarosław Krajewski Marcin P.

"Kancelaria nie mogła wszcząć śledztwa ws. Amber Gold"

Prokuratura była jedynym właściwym organem do prowadzenia sprawy oszustwa ws. Amber Gold - zeznał przed komisją śledczą były dyrektor Biura Kolegium ds. Służb Specjalnych Tomasz Borkowski. Jego zdaniem, kancelaria premiera nie miała możliwości wszczęcia odrębnego śledztwa. Były wiceszef MSW Michał Deskur mówił natomiast, że w maju 2012 r. jego priorytetem było zabezpieczenie Euro2012.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza POLSKA MSW Witold Zembaczyński Małgorzata Wassermann Tomasz Rzymkowski Marek Suski Jarosław Krajewski

Afera Amber Gold. "Układ trójmiejski jak mała Sycylia"

– Ostatnie przesłuchania wniosły bardzo dużo nowych informacji dotyczących tego, jak funkcjonował układ trójmiejski, jaka była rola polityków, osób z organów ścigania, sędziów, ale również gangsterów trójmiejskich, jeśli chodzi o tło afery Amber Gold – powiedział powiedział w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold Jarosław Krajewski Paweł Lisicki śmierć Warszawa