Polskie Radio
Section05

Jedynka

Bosacki: Polska nie jest wasalem, USA muszą to wiedzieć

- Nasi amerykańscy przyjaciele muszą zdawać sobie z tego sprawę, że my nie jesteśmy wasalem, jesteśmy być może słabszym sojusznikiem, ale którego trzeba traktować tak, jak na to zasługuje, czyli z szacunkiem - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce poseł KO, były ambasador w Kanadzie Marcin Bosacki. Odniósł się w ten sposób do internetowego starcia Sikorski-Musk-Rubio.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia polityka USA podatek cyfrowy Marcin Bosacki koalicja obywatelska

Spotkanie normalności z szaleństwem - 45. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Tegoroczna edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej to opowieść o zderzeniu szeroko pojmowanej normalności z szaleństwem. Jak te dwa przeciwległe bieguny odnajdują się w dzisiejszej sztuce? Czy twórczość "normalsów" i "freaków" może opowiadać o tym samym i zarazem łączyć odmienne światy artystyczne? Odpowiedzi na te pytanie znajdziemy na wydarzeniach zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd.
Zobacz więcej na temat: 

Radio Wolna Europa. Czy mamy do czynienia z reliktem zimnej wojny? Andrzej Mietkowski gościem audycji Marka Stremeckiego

Radio Wolna Europa to najczęściej słuchana w PRL zagraniczna stacja, symbol oporu i niegasnącego ducha Polaków. Rozgłośnia wciąż istnieje i wbrew słowom Elona Muska stanowi niezwykle skuteczny instrument amerykańskiej "soft power". - To radio bardzo potrzebne - nie ma wątpliwości dyrektor Archiwum Polskiego Radia, Andrzej Mietkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Mietkowski Marek Stremecki Zobacz także Radio Wolna Europa komunizm

Rozmowy USA - Ukraina w Rijadzie. Jakich decyzji możemy się spodziewać?

Oczy świata zwrócone są ku Arabii Saudyjskiej. Prezydent Ukrainy rozmawiał z saudyjskim następcą tronu i premierem, Mohammedem bin Salmanem, a przed nami jeszcze spotkanie z udziałem szefa amerykańskiej dyplomacji i ukraińskiego ministra spraw zagranicznych. Główny temat to oczywiście zakończenie wojny na Ukrainie. - Myślę, że agenda rozmów będzie szersza aniżeli podczas spotkania w Białym Domu - zwraca uwagę dr Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  rijad Wołodymyr Zełenski Ukraina Rosja USA wojna na Ukrainie

Ktoś chce rozliczyć za ciebie PIT? Nie płać za to, zrób to za darmo

Jeżeli nie zalogujesz się na konto Twój e-PIT, ani nie wyślesz elektronicznego lub papierowego zeznania podatkowego, urząd skarbowy rozliczy cię sam. Przygotowany PIT zostanie po prostu automatycznie zaakceptowany... i to bezpłatnie. Mimo to niektórzy podatnicy zgłaszają się do różnych firm, które pomagają im wypełnić zeznania za opłatą. Dlaczego nie warto tego robić?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Zobacz także urząd skarbowy pit Małgorzata Sator

Szynkowski vel Sęk: dyplomacji nie prowadzi się na Twitterze

- Radosław Sikorski ma tendencję do tego, żeby nie wywoływany mówić rzeczy, które następnie przynoszą problemy, kłopoty i dyskusje. Tak było np. z wpisem "Thank you, USA, którym potem posługiwał się rosyjski ambasador w ONZ - powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk. Polityk PiS przyznał jednak, że Musk nie powinien wypowiadać takich słów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Sikorski szymon szynkowski vel sęk elon musk Donald Trump