Polskie Radio
Section05
Kolumbia

"Szansę na awans straciliśmy w meczu z Senegalem"

– Zespół, który podczas Euro 2016 poradził sobie całkiem nieźle, miał przez ostatnie dwa lata jeszcze się rozwinąć. Nastąpił jednak regres – powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Sak, komentator Eurosportu. Reprezentacja Polski po porażce z Kolumbią 0:3 (0:1) już po dwóch meczach żegna się z mistrzostwami w Rosji. Nawet zwycięstwo w czwartkowym spotkaniu z Japonią nie pozwoli podopiecznym Adama Nawałki awansować do 1/8 finału.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mundial 2018 Robert Lewandowski Kolumbia Senegal

Kulisy interesów kolumbijskich karteli w Polsce

W marcu tego roku funkcjonariusze CBŚP dokonali rekordowego zabezpieczenia w historii polskich służb. 1,27 mld zł zdeponowane w niewielkim banku spółdzielczym w centralnej Polsce - zdaniem informatorów - należało do kolumbijskiego kartelu, który na skalę przemysłową wyspecjalizował się w praniu brudnych pieniędzy z kokainy. O interesach kolumbijskich karteli w Polsce mówił w audycji Kulisy Spraw Rafał Pasztelański, wieloletni dziennikarz kryminalny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 narkotyki przestępczość Kolumbia

"PolskieRadio.pl na końcu świata": zielone płuca Bogoty

"PolskieRadio.pl na końcu świata" tym razem odwiedziło stolicę Kolumbii. W Bogocie bowiem znajduje się Edifício Santalaia - największy pionowy ogród na świecie. Po ścianach budynku pnie się 85 tys. pojedynczych roślin, co daje ponad 3000 m2 zielonej powierzchni. Ogród jest w stanie wytworzyć tlen dla 3 tys. osób rocznie. Budynek oczyszcza też atmosferę z pyłów, metali ciężkich oraz szkodliwych gazów. Edifício Santalaia można określić, jako ogromny filtr powietrza, który robi niesamowite wrażenie.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS podróże podróże zagraniczne STYL ŻYCIA Kolumbia ekologia