Polskie Radio
Section05
Marcin Warchoł

Wiceminister sprawiedliwości: "Będziemy naprawiać szkody"

– Będziemy wracać do spraw z przeszłości, będziemy naprawiać szkody – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. Dziś Sejm uchwalił ustawę powołującą komisję weryfikacyjną, która zajmie się kwestią reprywatyzacji w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości reprywatyzacja prawo Prawo i Sprawiedliwość Warszawa Marcin Warchoł Adrian Klarenbach Komisja Weryfikacyjna Sejm

Marcin Warchoł o artykule „GW” dotyczącym sędziego TK: nierzetelny

– Ten artykuł jest nierzetelny – mówił w Rozmowie Poranka Marcin Warchoł. Wiceminister sprawiedliwości w Polskim Radiu 24 odpowiadał na zarzuty „Gazety Wyborczej” wobec Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który nie został dopuszczony do orzekania przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Warchoł Trybunał Konstytucyjny Andrzej Rzepliński wywiad Gazeta Wyborcza

Zaostrzenie kar zapewni ściągalność alimentów?

- Zaostrzenie kar, czyli areszt za niepłacenie alimentów, niewiele wniesie do całej sytuacji, ponieważ to już było i się nie sprawdziło - podkreśla Beata Mirska-Piworowicz ze stowarzyszenia Damy Radę. Inni eksperci są przeciwnego zdania i uważają, że zmiany dadzą dobre efekty.
Zobacz więcej na temat:  alimenty Beata Mirska-Piworowicz Iwona Janeczek Kuba Strzyczkowski Marcin Warchoł Paweł Woliński prawo Trójka Urszula Nowakowska

Marcin Warchoł o sędziach: to nadzwyczajna kasta ludzi

Krajowa Rada Sądownictwa wydała krytyczny wobec wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego komunikat. Stwierdza w nim, że Jaki uchybił godności pełnionej funkcji wiceministra i posła, ponieważ wszedł w spór z sędzią, która prowadziła sprawę z powództwa cywilnego. Do sprawy odniósł się w audycji 24 Pytania Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki polityka

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim. Jutro rezolucja?

Po 15.00 na sesji plenarnej w Strasburgu rozpocznie się debata na temat naszego kraju. Tak zdecydowali przedstawiciele większości grup politycznych - chadeków do których należą europosłowie PO i PSL, socjalistów z deputowanymi SLD, liberałów, zielonych i komunistów. Przeciwko była grupa europejskich konserwatystów w której zasiadają europosłowie PiS, oraz dwie frakcje eurosceptyczne.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka debata Europarlament Marcin Warchoł Parlament Europejski Strasburg Unia Europejska

Rozszerzona konfiskata. Jak stworzyć skuteczne prawo?

 - Idea projektu o konfiskacie rozszerzonej opiera się na domniemaniu pochodzenia mienia z nielegalnych źródeł i tzw. niedozwolonym trybie życia - gdy dochodzi do rażącej dysproporcji między trybem życia oskarżonego, a tym co posiada - wyjaśnia Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  finanse Krzysztof Paszyk Marcin Warchoł Marek Mądrzejewski Ministerstwo Sprawiedliwości przestępczość gospodarcza