Polskie Radio
Section05
Mierzeja Wiślana

"Chcemy zahamować budowę gazociągu Nord Stream 2"

– Działania, które podejmujemy mają jedno na celu, zahamowanie tej szkodliwej inwestycji, która przeczy integracji Unii i jej bezpieczeństwa energetycznego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Gość odniósł się do planowanej budowy gazociągu Nord Stream 2. W ostatnich dniach stanęła ona pod znakiem zapytania, po przyjęciu przez Kongres USA ustawy, dającej możliwość nałożenia sankcji na firmy, uczestniczące w tym projekcie.    
Zobacz więcej na temat:  polityka Marek Gróbarczyk żegluga śródlądowa bezpieczeństwo energetyczne Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Nord Stream 2 Unia Europejska Mierzeja Wiślana POLSKA

"Przekop Mierzei Wiślanej będzie gotowy w 2022"

- O tym, kto wpłynie na Zalew Wiślany decyduje dziś Federacja Rosyjska. To rzecz, która nie powinna mieć w naszym kraju miejsca. Dlatego też, m.in. z powodów ekonomicznych, ale przede wszystkim z powodu bezpieczeństwa państwa, przekop Mierzei Wiślanej musi być - finalnie w 2022 roku – zrealizowany – powiedział w PR 24 minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Gość mówił również o planach odbudowy stoczni w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Gróbarczyk Mierzeja Wiślana Szczecin Stocznia Szczecińska PiS POLSKA