Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rozwoju

Jadwiga Emilewicz: rząd będzie promował robotyzację firm ulgami podatkowymi

"Ulga robotyzacyjna" będzie częścią większego pakietu prorozwojowego, który może być wdrożony razem z estońskim CIT. - Nie możemy czekać na to aż stan bezpieczeństwa zdrowotnego będziemy mieli za sobą i wtedy przystąpimy do działania – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  podatek cit Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Rozwoju inwestycje cyfryzacja biznesu GOSPODARKA

Wiceminister rozwoju: Polityka Nowej Szansy pomoże firmom zmienić profil działalności

To, że uruchomiliśmy jednocześnie cztery różne tarcze antykryzysowe, sprawdzając w praktyce ich skuteczność, bardzo pomogło polskim firmom. Teraz pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które będą stymulowały wzrost gospodarczy już po wygaśnięciu pandemii - powiedział w audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju.   
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rozwoju Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

"Dyscyplina i ograniczenia". Piotr Galus o organizacji pracy siłowni i klubów fitness

W ramach IV etapu odmrażania gospodarki działają już siłownie, baseny, kluby fitness, parki rozrywki i sale zabaw. W siłowniach i klubach fitness może przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych, a poszczególne sprzęty muszą stanąć co najmniej półtora metra od siebie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo gimnastyka siłownia fitness Ministerstwo Rozwoju Daniel Wydrych Piotr Galus

Wakacje kredytowe a tarcza 4.0. Jadwiga Emilewicz wyjaśnia

Z wakacji kredytowych z tarczy 4.0 będą mogli skorzystać tylko ci, którzy naprawdę zostali dotknięci skutkami pandemii - powiedziała w poniedziałek wicepremier Jadwiga Emilewicz. Nie ma planu przedłużenia zwolnień z ZUS, ani projektu o podwyżce minimalnej pensji do 3 tys. zł w 2021 r. - mówiła szefowa resortu rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Jadwiga Emilewicz kredyt UOKiK Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA

Wiceminister rozwoju: szybka reakcja rządu spowodowała, że pomoc dla przedsiębiorców jest skuteczna

- Według GUS produkcja przemysłowa w kwietniu była o 24 proc. mniejsza niż przed rokiem. W czerwcu, jak pokazują dane CEIDG, liczba aktywnych działalności gospodarczych była większa niż przed pandemią - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Polskiego Radia 24 wiceminister rozwoju Robert Nowicki.  
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA

Emilewicz: wyjście z kryzysu będzie wymagać współpracy rządu i prezydenta

Umiejętne wychodzenie z kryzysu po epidemii będzie wymagać dobrej współpracy rządu i prezydenta - mówiła w Poznaniu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Polityk wyraziła także duże nadzieje związane z prezydencką inicjatywą bonu turystycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jadwiga Emilewicz Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza Poznań wielkopolskie regiony Ministerstwo Rozwoju tarcza antykryzysowa

PORADNIK Tarcza 4.0 bez tajemnic. Wyjaśniamy jej założenia

Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza wiele nowych elementów ochronnych. Są w niej zarówno osłonowe rozwiązania przeznaczone dla samorządów, ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami, ułatwienia związane z realizacją przetargów, rozwiązania poprawiające sytuację wykonawców zamówień publicznych, jak i zmiany w zasadach udzielania wakacji kredytowych.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce firma Ministerstwo Rozwoju samorząd kredyt GOSPODARKA

Wiceminister rozwoju: zasiłek dla rodziców i opiekunów ma być przedłużony

Do 28 czerwca ma zostać przedłużone prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców i opiekunów. O tym w Programie 3 Polskiego Radia mówił Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. Zapis w tej sprawie znalazł się w przyjętej wczoraj przez Sejm kolejnej odsłonie rządowego pakietu wsparcia w związku z epidemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kuba Strzyczkowski Krzysztof Mazur gospodarka polska Ministerstwo Rozwoju