X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rozwoju

Wiceminister rozwoju: terminy płatności faktur będą skrócone

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiada, że w ramach walki z zatorami płatniczymi jej resort będzie proponował m.in. skrócenie ustawowych terminów płatności faktur, a także zrównanie praw między płatnikiem, a podmiotem świadczącym usługę. Wcześniej wicepremier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że pakiet zmian w tej sprawie zostanie przedstawiony do Bożego Narodzenia.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 Ministerstwo Rozwoju Justyna Golonko

Rząd przyjął „konstytucję dla biznesu”

Uproszczenie niektórych przepisów i wsparcie młodych firm - to główne założenia pakietu dla przedsiębiorców, zwanego „konstytucją dla biznesu”, autorstwa Ministerstwa Rozwoju. Poza tym projektem rząd przyjął pakiet propozycji zmieniających zasady prowadzenia działalności gospodarczej. O konstytucji dla biznesu mówił w audycji Północ-Południe Karolina Mózgowiec z Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Rozwoju rząd Beaty Szydło Konstytucja Biznesu Karolina Mózgowiec

"Polska liderem pod względem wykorzystania unijnych środków"

Regiony wydają pieniądze z Unii Europejskiej wolniej niż administracja centralna – informuje Ministerstwo Rozwoju, które przedstawia jednocześnie dane na koniec października. Wynika z nich, że liczba podpisanych umów na dofinansowanie z Unii Europejskiej przekroczyła 25 tysięcy. O tym jak przebiega kontraktowanie, wydawanie i rozliczanie pieniędzy ze Wspólnoty mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska finanse publiczne dofinansowanie UE fundusze unijne fundusze europejskie Ministerstwo Rozwoju

Kongres 590. "Uwalniamy polski potencjał"

16 i 17 listopada, podczas Kongresu 590, spotkają się przedstawiciele dużego i małego biznesu, nauki i polityki oraz administracji publicznej. O wydarzeniu w audycji Rządy Pieniądza rozmawiali Tomasz Kaczor (BGK), Kamil Maliszewski (mBank), Roman Przasnyski (Gerda Broker) i współorganizator imprezy - Mariusz Chłopik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kongres 590 gospodarka polska przedsiębiorstwo Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Finansów

Transfer do rządu Beaty Szydło. "Historia PSL dobiega końca"

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Do lipca była posłanką PSL, a do września zasiadała w komisji śledczej ds. Amber Gold. O przejściu do Ministerstwa Rozwoju Andżeliki Możdżanowskiej mówili w audycji Debata Dnia Piotr Gabryel („Do Rzeczy”) i Grzegorz Gruchalski (Instytut Rozwoju Warszawy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andżelika Możdżanowska PSL Ministerstwo Rozwoju rząd Beaty Szydło Piotr Gabryel Prawo i Sprawiedliwość

Polska rezygnuje z miliardów linii kredytowej MFW

„Rezygnujemy z 9,2 mld dolarów linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego” - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak dodał, „Polska gospodarka jest w tak dobrej sytuacji, że możemy to zrobić”. Decyzję wicepremiera komentowali w audycji Rządy Pieniądza ekonomista Marek Zuber, Kazimierz Krupa (Drawbridge) i Jarosław Nowak (Mr Target).
Zobacz więcej na temat:  dolary pieniądze finanse publiczne finansowanie kredytu Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju

"Polska jest krajem zaliczanym do rozwiniętych"

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zakończył wizytę w Waszyngtonie, gdzie brał udział w jesiennym szczycie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. Efektem podróży jest m.in. nowa amerykańska inwestycja w Polsce oraz decyzja o zakończeniu korzystania przez nasz kraj z nadzwyczajnych zabezpieczeń kredytowych Funduszu Walutowego. Efekty wizyty w USA wicepremier Morawiecki przedstawił w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia Markiem Wałkuskim.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju USA