X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rozwoju

Rządowe plany gospodarcze: Polska wielką strefą ekonomiczną

Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, Polska ma być jedną, wielką strefa ekonomiczną. Prezes Rady Ministrów mówił o upodmiotowieniu polskiej gospodarki, wyjściu z peryferyjnej roli przez innowacyjność i efektywność. Premier podkreślił przy tym wsparcie dla młodych i małych firm. O zapowiedziach zmian w ramach specjalnych stref ekonomicznych mówili w audycji Kapitał i Praca Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP) i Sławomir Pyciński (Związek Rzemiosła Polskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki gospodarka polska Arkadiusz Pączka Ministerstwo Rozwoju

Zmiana na stanowisku szefa SKW. Dymisja Piotra Bączka

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek podał się do dymisji - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Bączek jest współtwórcą SKW i jednym z najbliższych współpracowników b. szefa MON Antoniego Macierewicza. Bączka ma zastąpić Maciej Materka. O dymisji Bączka mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej Służba Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Nisztor Polska Grupa Zbrojeniowa Ministerstwo Rozwoju Mariusz Błaszczak Antoni Macierewicz

Nowy minister rozwoju: priorytetem są inwestycje

Jerzy Kwieciński, od dziś minister inwestycji i rozwoju, jako priorytet wskazał uruchomienie "silnika inwestycyjnego". Gość telewizyjnych Wiadomości zwrócił uwagę na dokonany w tym celu podział dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju na część gospodarczą zorientowaną na przedsiębiorczość, innowacje i nowe technologie oraz na część nastawioną na inwestycje, której stery objął.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rozwoju inwestycje

„Mateusz Morawiecki będzie musiał pogodzić wiele interesów”

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wkrótce przestanie łączyć funkcję premiera ze stanowiskami ministrów finansów i rozwoju. Premier mówił w Telewizji Szczecin, że obecne rozwiązanie jest tymczasowe i że są już kandydaci na szefów resortów finansów i rozwoju. O nadchodzących zmianach w rządzie mówili w audycji Rządy Pieniądza Bartosz Godusławski („Dziennik Gazeta Prawna”), dr Maciej Bukowski (Wise Europa) oraz Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Ministerstwo Rozwoju zjednoczona prawica Ministerstwo Finansów

„Państwo się nie wycofuje, tylko chce pomagać w rozwoju”

Zdaniem Mateusza Morawieckiego przyjęta przez rząd Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju juz przynosi efekty. W całej Unii Europejskiej 2/3 miejsc pracy w przemyśle, 223 tysiące, powstało właśnie w Polsce - oświadczył premier. Jak dodał są to miejsca pracy coraz lepiej płatne. O wizji gospodarczej Mateusza Morawieckiego mówili w audycji Debata Poranka Maciej Chudkiewicz („Tygodnik Solidarność”) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Rząd RP przemysł PiS Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rozwoju Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

"Ludzie chcą jeździć samochodami elektrycznymi"

W najbliższym czasie rząd powinien przyjąć projekt ustawy o elektromobilności. W Polsce w pierwszej kolejności elektryfikowany ma być transport publiczny, a do 2025 roku do drogach ma jeździć milion elektrycznych pojazdów. – Mamy już dwa polskie autobusy elektryczne. Mówimy o nowym rynku - aut napędzanych w oparciu o paliwa alternatywne. Rolą państwa jest stworzenia warunków prawnych i finansowych, by warunki wejścia na rynek były właściwe – mówił w audycji 24 Pytania wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rozwój Ministerstwo Rozwoju Mateusz Morawiecki PiS Prawo i Sprawiedliwość

NASZ WYWIAD "Chcemy być w szpicy rozwoju technologii blockchain" [WIDEO]

- Chcemy być w szpicy rozwoju technologii blockchain, ale nie jesteśmy gotowi na wdrożenie jej do polskiego systemu finansowego - mówiła PolskieRadio.pl wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W Sejmie odbyło się podzenie komisji finansów publicznych, na której omawiano kwestię kryptowalut i blockchaina, czyli systemu, na którym większość z nich jest oparta. 
Zobacz więcej na temat:  bitcoin Sejm Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Cyfryzacji TYLKO U NAS