Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rozwoju

Kolejna zachęta do segregacji odpadów. W Warszawie stanęły recyklomaty

Recyklomaty nie tylko magazynują, ale i segregują odpady, będąc częścią systemu gospodarowania odpadami. Cyfryzacja tego systemu pozwala też nagradzać jego użytkowników - powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W Warszawie, przed budynkami resortu rozwoju i Giełdy Papierów Wartościowych uruchomiono recyklomaty, czyli automaty zbierające zużyte opakowania.
Zobacz więcej na temat:  środowisko odpady recykling POLSKA Warszawa Jadwiga Emilewicz giełda papierów wartościowych Ministerstwo Rozwoju mazowieckie regiony

Wiceminister rozwoju: Polityka Nowej Szansy pomoże firmom zmienić profil działalności

To, że uruchomiliśmy jednocześnie cztery różne tarcze antykryzysowe, sprawdzając w praktyce ich skuteczność, bardzo pomogło polskim firmom. Teraz pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które będą stymulowały wzrost gospodarczy już po wygaśnięciu pandemii - powiedział w audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju.   
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rozwoju Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

Jadwiga Emilewicz: rząd będzie promował robotyzację firm ulgami podatkowymi

"Ulga robotyzacyjna" będzie częścią większego pakietu prorozwojowego, który może być wdrożony razem z estońskim CIT. - Nie możemy czekać na to aż stan bezpieczeństwa zdrowotnego będziemy mieli za sobą i wtedy przystąpimy do działania – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  podatek cit Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Rozwoju inwestycje cyfryzacja biznesu GOSPODARKA

Emilewicz: wyjście z kryzysu będzie wymagać współpracy rządu i prezydenta

Umiejętne wychodzenie z kryzysu po epidemii będzie wymagać dobrej współpracy rządu i prezydenta - mówiła w Poznaniu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Polityk wyraziła także duże nadzieje związane z prezydencką inicjatywą bonu turystycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jadwiga Emilewicz Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza Poznań wielkopolskie regiony Ministerstwo Rozwoju tarcza antykryzysowa

Wiceminister rozwoju: szybka reakcja rządu spowodowała, że pomoc dla przedsiębiorców jest skuteczna

- Według GUS produkcja przemysłowa w kwietniu była o 24 proc. mniejsza niż przed rokiem. W czerwcu, jak pokazują dane CEIDG, liczba aktywnych działalności gospodarczych była większa niż przed pandemią - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Polskiego Radia 24 wiceminister rozwoju Robert Nowicki.  
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA