Polskie Radio
Section05
Paweł Soloch

"Im więcej rozmów, tym lepiej". Szef BBN o wizycie Scholza, Macrona i Draghiego w Kijowie

- Stanowisko Andrzeja Dudy jest takie, że im więcej wizyt, rozmów oraz zainteresowania Ukrainą, tym lepiej - powiedział Paweł Soloch w Polsat News. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zaznaczył też, że "prezydent dał wyraz przekonaniu, że wszelkie kwestie dotyczące Ukrainy nie mogą być omawiane bez Ukrainy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Soloch Andrzej Duda dyplomacja wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Olaf Scholz Emmanuel Macron Biuro Bezpieczeństwa Narodowego polityka

"Rozmowy utknęły w miejscu". Soloch o przekazaniu przez Niemców czołgów Polsce

Szef BBN Paweł Soloch powiedział, że "rozmowy na temat przekazania nam przez Niemcy czołgów utknęły w miejscu, miejmy nadzieję, że to się przełamie". - Nie czekamy z założonymi rękami na decyzje niemieckie, chcemy uzupełniać braki, modernizować armię niezależnie od Niemców - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń Niemcy BBN Paweł Soloch wojna na Ukrainie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Sytuacja na Ukrainie i rozszerzenie NATO. Specjalna narada z udziałem prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda zwołał na dzisiejszy wieczór naradę z udziałem premiera i ministrów ws. sytuacji na Ukrainie, polskiego wsparcia oraz współpracy sojuszniczej, w tym akcesji Szwecji i Finlandii do NATO. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował na Twitterze że spotkanie odbędzie się po powrocie prezydenta z ćwiczenia wojskowego Defender Europe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA BBN Andrzej Duda Paweł Soloch NATO Jens Stoltenberg Finlandia Szwecja Ukraina wojna 2022

Szef BBN: Niemcy dokonują zwrotu w polityce bezpieczeństwa. Czy to zmiana na stałe?

Niemcy stoją wobec potrzeby zwrotu w polityce bezpieczeństwa i od pewnego czasu taki zwrot - widoczny np. we wsparciu Ukrainy - można zaobserwować - ocenił szef biura Bezpieczeństwa Narodowego. W Warszawie Paweł Soloch spotkał się z szefem Sztabu Planowania w niemieckim MSZ Michaelem Scharfschwerdtem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka BBN Paweł Soloch Niemcy wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja bezpieczeństwo

Zmiany w projekcie dot. SN? Soloch: prezydent trzyma rękę na pulsie

Gośćmi Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" byli: Jan Grabiec (KO, Platforma Obywatelska), Wojciech Skurkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego) oraz Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe). Politycy rozmawiali m.in. o prezydenckim projekcie zmian w Sądzie Najwyższym i Krajowym Planie Odbudowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy prezydent Paweł Soloch Wojciech Skurkiewicz Piotr Zgorzelski Jan Grabiec Sejm Beata Michniewicz

"Demonstracja siły i sygnał dla świata". Szef BBN o kulisach ataku rakietowego na Kijów

Szef BBN Paweł Soloch zapytany o atak rakietowy na Kijów w trakcie wizyty sekretarza generalnego ONZ odparł, że można to uznać za rosyjską demonstrację i sygnał dla świata, ze Rosja jest w stanie atakować także centrum Kijowa. - Oczywiście wiadomo, że w tym momencie cała sytuacja jest nagłośniona i o to im chodziło - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Soloch wojna 2022 Ukraina Rosja Paweł Soloch Kijów BBN ŚWIAT Europa

"Demonstracja siły i sygnał dla świata". Szef BBN o kulisach ataku rakietowego na Kijów

Szef BBN Paweł Soloch zapytany o atak rakietowy na Kijów w trakcie wizyty sekretarza generalnego ONZ odparł, że można to uznać za rosyjską demonstrację i sygnał dla świata, ze Rosja jest w stanie atakować także centrum Kijowa. - Oczywiście wiadomo, że w tym momencie cała sytuacja jest nagłośniona i o to im chodziło - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Soloch wojna 2022 Ukraina Rosja Paweł Soloch Kijów BBN ŚWIAT Europa

"Nasze głosy w ramach NATO i UE są słuchane z większą uwagą". Szef BBN rozmawiał z doradcą litewskiego prezydenta

Wsparcie dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy, wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz bezpieczeństwo w rejonie Bałtyku były tematami rozmowy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha i głównego doradcy litewskiego prezydenta ds. bezpieczeństwa Kiejstutisa Budrysa. 
Zobacz więcej na temat:  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch ŚWIAT Estonia Litwa wojna 2022 NATO Europa

Relacje Polska-USA. Mark Brzezinski: nasza ścisła współpraca będzie kontynuowana

- Odbyłem udaną rozmowę z szefem BBN Pawłem Solochem; Stany Zjednoczone i Polska współpracują, zapewniając bezpieczeństwo, wzmacniając więzi gospodarcze oraz wspierając Ukrainę, nasza ścisła współpraca będzie kontynuowana - oświadczył ambasador USA Mark Brzezinski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka USA Mark Brzezinski Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch Stany Zjednoczone bezpieczeństwo Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Szef BBN: każdy powinien umieć obsługiwać karabin i wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy

- Każdy powinien umieć obsługiwać karabin i strzelać. Każdy powinien umieć udzielić pierwszej pomocy. Na Ukrainie jest to niezwykle istotne. Tam bohaterami są żołnierze, ale też osoby zajmujące się ochroną ludności cywilnej - podkreślił w Polskim Radiu 24 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Polityka zagraniczna Polski wojna 2022 wojna na Ukrainie Paweł Soloch BBN Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Kolejne spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. sytuacji na Ukrainie. Szef BBN podał datę

Paweł Soloch poinformował, że prezydent Andrzej Duda zwołał na poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z sytuacją na Ukrainie. Dodał, że przywódca podzieli się informacjami z nadzwyczajnego szczytu NATO oraz z rozmów z prezydentem USA Joe Bidenem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Rada Bezpieczeństwa Narodowego Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch Andrzej Duda bezpieczeństwo wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022