Polskie Radio
Section05
Piotr Nisztor

Michał Dzięba o kulisach rządów Platformy Obywatelskiej

Były członek gabinetu ministra skarbu Aleksandra Grada Michał Dzięba złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata na prezydenta Warszawy, posła PO Rafała Trzaskowskiego. Zarzuca mu przyjęcie 150 tys. zł od lobbysty na nielegalne finansowanie kampanii wyborczej do europarlamentu w 2009 roku. O wspólnych interesach z politykami PO Michał Dzięba mówił w audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Piotr Nisztor Donald Tusk Aleksander Grad

Walka rządu Donalda Tuska ze środowiskami kibicowskimi

- Podczas kampanii wyborczej w 2011 roku spór z kibicami był bardzo mocno eskalowany. Donald Tusk, jako twardy premier rządu, walczył z bandytyzmem na stadionach, z kibolską mafią narkotykową co przyniosło wówczas partii rządzącej ogromny sukces – wspominał w audycji Kulisy Spraw mec. Krzysztof Wąsowski. Mówił także m.in. o uniewinnionym liderze kibiców Legii Warszawa Piotrze Staruchowiczu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawo Piotr Nisztor Kulisy Spraw

Kulisy przejmowania BOR po latach rządów Platformy

- Okres 8 lat rządów PO-PSL obnażył wady mechanizmów realizacji zadań Biura Ochrony Państwa. Te zaniechania były ogromne, dotyczyły logistyki, braku finansowych i zadaniowych. BOR nie posiadało instrumentów do prawidłowego i skutecznego realizacji zadań. W audycie z grudnia 2015 roku wykazano nieprawidłowości – ten raport przysłużył się też do powołania nowej służby, czyli Służby Ochrony Państwa – mówił w audycji Kulisy Spraw gen. Andrzej Pawlikowski, były szef BOR i jeden z twórców SOP.
Zobacz więcej na temat:  BOR Służba Ochrony Państwa Biuro Ochrony Rządu Piotr Nisztor Kulisy Spraw Platforma Obywatelska

List do Piotra Jeglińskiego. Padają pytania o związki z ludźmi służb

Sławomir Cenckiewicz, Witold Bagieński, Piotr Woyciechowski, Piotr Nisztor, Wojciech Dudziński, Maciej Marosz i Cezary Gmyz skierowali list otwarty do Piotra Jeglińskiego, dyrektora Wydawnictwa „Edition Spotkania”. Pismo publikujemy w całości zachowując pisownię oryginalną. Piotr Jegliński otrzymał zaproszenie Polskie Radia 24 do wzięcia udział w jednej z naszych audycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba bezpieczeństwa Piotr Jegliński Piotr Woyciechowski Piotr Nisztor Cezary Gmyz PRL

Spór na linii Polska-Izrael. „To katastrofa dyplomatyczna”

- Zgodnie z ustawą dotyczącą obozów śmierci trzeba będzie aresztować premiera Izraela, który pisze na Twitterze, że Polska jest winna Holokaustu. To kompletne bzdury, ale te kompletne bzdury kosztują nas dyplomatycznie już teraz. Sytuacja, w której najważniejszy polityk w Izraelu mówi takie rzeczy o Polsce, jest katastrofą dyplomatyczną – powiedział w Debacie Poranka Marek Nowak z Zielonych Wiadomości. Kryzys dyplomatyczny między Polską a Izraelem komentował również Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Benjamin Netanjahu Izrael II wojna światowa Holokaust historia Polski Piotr Nisztor

Zmiana na stanowisku szefa SKW. Dymisja Piotra Bączka

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek podał się do dymisji - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Bączek jest współtwórcą SKW i jednym z najbliższych współpracowników b. szefa MON Antoniego Macierewicza. Bączka ma zastąpić Maciej Materka. O dymisji Bączka mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej Służba Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Nisztor Polska Grupa Zbrojeniowa Ministerstwo Rozwoju Mariusz Błaszczak Antoni Macierewicz

Rekonstrukcja rządu. "Nie będzie wielkich zaskoczeń"

We wtorek, w południe, ma dojść do zaprzysiężenia nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. W Debacie Dnia o tym, kto może pożegnać się z dotychczasowym stanowiskiem, mówili Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie i Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Witold Waszczykowski Anna Streżyńska Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Cyfryzacji Ministerstwo Zdrowia Piotr Nisztor Krzysztof Szczerski

"Mateusz Morawiecki nie będzie malowanym premierem"

– Mateusz Morawiecki gwarantuje pozyskiwanie nowych środowisk wyborczych, zwłaszcza w sferze wielkomiejskiej klasy średniej, metropolii, dużych aglomeracji, środowisk biznesu, przedsiębiorców. To target, który może pozyskać i sądzę, że ktoś to dobrze policzył – powiedział  w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji Fibre. O zmianie na stanowisku szefa rządu mówili także Piotr Nisztor (Gazeta Polska Codziennie) i Ryszard Gromadzki (TV Republika).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Beata Szydło rząd Beaty Szydło rekonstrukcja rządu Piotr Nisztor gospodarka polska Prawo i Sprawiedliwość

"Ryszard Petru dał im możliwość zaistnienia"

- Gdyby ktoś rok temu zapytał czołowych polityków i publicystów o to, czy Ryszard Petru straci kiedyś pozycję lidera – każdy pewnie kręciłby głową, popukał się w czoło i powiedział, że to niemożliwe – powiedział w Debacie Poranka Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie. Zmianę na stanowisku przewodniczącego Nowoczesnej komentował w Polskim Radiu 24 także Bartłomiej Kozek z Zielonych Wiadomości.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Petru Nowoczesna Piotr Nisztor Katarzyna Lubnauer Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska

"Wyprzedano obcym koncernom majątek Polski"

– Książka „Skok na banki” to historia tego, jak obecnie funkcjonujący sektor bankowy się kształtował i jak doszło do sytuacji, w której w latach 90. wyprzedano większość banków. Opisuję jak wyglądały te transakcje i kto w nich uczestniczył – powiedział w Polskim Radiu 24 autor książki Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor bank pieniądze banki książki Leszek Balcerowicz Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Belka POLSKA

Nowe decyzje ws. asesorów. "KRS się skompromitowała"

Krajowa Rada Sądownictwa zgodziła się na podjęcie obowiązków przez 252 asesorów sądowych. Na piątkowym posiedzeniu Rada w trybie indywidualnym rozpoznała 255 kandydatur spośród 265 odrzuconych pod koniec października. W Debacie Dnia komentarz Piotra Nisztora z Gazety Polskiej i Tomasza Walczaka z Super Expressu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 asesorzy Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa Piotr Nisztor