Polskie Radio
Section05
Politechnika Warszawska

Edukacja. Poznaliśmy ranking uczelni wyższych w Polsce

Magazyn Perspektywy opublikował ranking uczelni wyższych. Co mówi ten ranking o uczelniach w Polsce? Jakie są wyznaczniki tego, że szkoła jest “dobra” czy “zła”. Jak poprawić jakość kształcenia tak, aby polskie uczelnie znajdowały się na wysokich miejscach w rankingach światowych i czy pomoże w tym ustawa 2.0? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 prof. Radosław Rybkowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Politechnika Warszawska rynek pracy edukacja studia

Sukcesy polskich studentów na zawodach SAE Aero Design w USA

SAE Aero Design to międzynarodowe akademickie zawody organizowane od 30 lat przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu (SAE) przy wsparciu m.in. koncernu Lockheed Martin. Studenci Studenckiego Koła Naukowego SAE Aero Design przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej uczestniczą w zawodach od ponad 25 lat. 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak lotnictwo zawody Politechnika Warszawska studenci

Jednokomórkowe algi. Czemu służy ich hodowla?

- Mikroalgi produkują różnorakie substancje, przede wszystkim barwniki oraz kwasy tłuszczowe. Głównym celem ich zastosowania są jednak biopaliwa - tłumaczyli w Czwórce Michał Wojtalik i Rafał Podgórski, twórcy projektu Algaenos, dziecka Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka NAUKA Politechnika Warszawska ciekawostki paliwa biologia robot chemia badania ekologia Patryk Kuniszewicz