X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polityka PR24

Zbigniew Gryglas o ustawie o IPN i Radzie Krajowej PO

- Ustawa o IPN wejdzie w życie 1 marca. Jestem przekonany, że będzie działać. Nie ma w polskim prawie sytuacji, w której zawieszamy funkcjonowanie ustawy. To byłaby pierwsza tego typu sytuacja, ewenement – powiedział w audycji 24 Pytania Zbigniew Gryglas z Partii Porozumienie. Skomentował także sobotnie posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  IPN Polityka PR24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Izrael Żydzi Holokaust POLSKA

„To nie metamorfoza, wyznaję wartości republikańskie"

- Nie przeszedłem żadnej metamorfozy. Zawsze sytuowałem się na skrajnym konserwatywnym skrzydle Nowoczesnej – powiedział w audycji 24 Pytania były poseł Nowoczesnej, obecnie poseł partii Porozumienie Zbigniew Gryglas. W Polskim Radiu 24 mówił m.in. o powodach przejścia do nowej partii Jarosława Gowina i kandydatach na prezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Warszawa Sejm Jarosław Gowin Polityka PR24 POLSKA

"Wojsko zbyt późno pomogło po nawałnicy"

– Poszkodowani przez pierwsze trzy dni zostali bez pomocy – mówił w Rozmowie PR24 Michał Szczerba. Poseł Platformy Obywatelskiej na naszej antenie odniósł się m.in. do kwestii wojskowego wsparcia dla mieszkańców Pomorza, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy, która przeszła przez region w nocy z 11 na 12 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska MSWiA Mariusz Błaszczak kujawsko-pomorskie pomorskie nawałnica klęska żywiołowa Polityka PR24

Burzliwa dyskusja nad projektem o KRS

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zakończyła prace nad rządowym projektem dotyczącym zmian z Krajowej Radzie Sądownictwa. Przewiduje on m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po trzydziestu dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej piętnastu członków-sędziów. Ich następców wybrałby Sejm, a nie jak dziś - środowiska sędziowskie. O sytuacji sędziów mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Gomoła ze Stowarzyszenia Fair Play.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs sądownictwo Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości Polityka PR24

Kazimierz Michał Ujazdowski o znaczeniu Polski w UE

- Jeśli Polska ma być rzeczywistym liderem regionu, to musi mieć zdolność do zawierania sojuszy z wiodącymi państwami europejskimi. Jeśli będzie pokłócona ze wszystkimi istotnymi graczami, to przywództwo regionalne nie będzie możliwe. Region oczekuje bowiem od lidera, że będzie miał lepsze, a nie gorsze, możliwości w Unii Europejskiej – powiedział w programie 24 Pytania Kazimierz Michał Ujazdowski, poseł niezależny, od 2014 deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Kazimierz Ujazdowski Europarlament grupa wyszehradzka Polityka PR24

Szczyt UE w Rzymie. "Nadal widoczny jest podział Wspólnoty"

Premier Beata Szydło przybyła w piątek po południu do Rzymu na szczyt UE, upamiętniający 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Tuż przed wylotem do Włoch szefowa rządu oświadczyła, że pod przygotowaną z tej okazji deklaracją podpiszą się wszystkie 27 państw. O spotkaniu przywódców Wspólnoty mówili w Debacie Dnia Anita Gargas (TVP) i Wojciech Krzyżaniak (dziennikarz radiowy i prasowy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska polityka Polityka PR24 Beata Szydło

"Mała szansa, by Saryusz-Wolski zastąpił Tuska"

Według brytyjskiego „Financial Times”, Prawo i Sprawiedliwość rozmawia z krajami UE na temat możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez europosła Platformy Obywatelskiej, Jacka Saryusz-Wolskiego. – To mało prawdopodobne, by były polski premier został zastąpiony przez innego polityka – komentował w audycji Gorący Temat Paweł Lisicki, red. naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Brexit Donald Tusk PiS Unia Europejska Rada Europejska Polityka PR24