X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polityka PR24

Ekspert: KRS powinna mieć więcej czasu na wybór sędziów SN

Krajowa Rada Sądownictwa rekomendowała 13 osób na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego. W czwartek wybrano 12 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej, a w piątek KRS zdecydowała, że przedstawi prezydentowi jednego sędziego do nominacji na stanowisko sędziego SN w Izbie Karnej.  - Trudno uwierzyć, że członkowie rady mieli okazję zapoznać się z dorobkiem wszystkich kandydatów – ocenił przebieg prac KRS w Polskim Radiu 24 Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy sądownictwo krs Krajowa Rada Sądownictwa Polskie Radio 24 Polityka PR24

Wpadka kandydata PO. Chciał naprawić drzwi taśmą klejącą

- Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego poruszają się jak we mgle. Kampania kandydata PO na prezydenta Warszawy jest zupełnie nieprzygotowana. Trochę przypomina kampanię Bronisława Komorowskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy). Naszym gościem był również Tomasz Łysakowski, ekspert od komunikacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polityka PR24 polityka wybory samorządowe 2018 Rafał Trzaskowski

Europoseł PiS: Morawiecki negocjował wejście do UE

- Faktem jest, że Mateusz Morawiecki był wicedyrektorem Departamentu Negocjacji Akcesyjnych UKIE, a więc osobą kluczową, jeśli chodzi o poziom merytoryczny i techniczny negocjacji z UE – mówił w audycji "Rozmowa PR 24” Ryszard Czarnecki, europoseł PiS i były przewodniczący Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polityka PR24 Unia Europejska Parlament Europejski Ryszard Czarnecki Adrian Klarenbach Leszek Miller

Krzysztof Kubów (PiS): nie chcemy żadnego "Polexitu"

Komisja Europejska zrobiła kolejny krok w procedurze naruszenia prawa UE wobec Polski, w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. KE pozostaje na stanowisku, że ustawa jest niezgodna z prawem unijnzm, bo narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym nieusuwalności sędziów. - Ten serial reformy polskiego sądownictwa cały czas na arenie międzynarodowej jest podgrzewany – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Krzysztof Kubów, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Polityka PR24 Sąd Najwyższy sądownictwo Komisja Europejska Unia Europejska konstytucja

Senator PiS: nie będziemy ginęli za ordynację

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie w sprawie nowej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przedstawicielami Kukiz’15, PSL-u, Partii Razem i Prawicy RP. - Pan prezydent zadeklarował, że do czwartku podejmie decyzję i spodziewam się, że zawetuje tę ustawę – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Andrzej Duda weto ordynacja wyborcza Parlament Europejski Polityka PR24

Kulisy kariery byłego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza

Bartłomiej Sienkiewicz to były minister spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL. Swoje stanowisko stracił po tym, jak media ujawniły nagrania taśm z afery podsłuchowej. O politycznej i biznesowej karierze byłego funkcjonariusza Urzędu Ochrony Państwa mówiła w audycji "Kulisy spraw" w Polskim Radiu 24 Barbara Burdzy, publicystka "Fakt”, autorka wielu publikacji na temat działalności Bartłomieja Sienkiewicza.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 Rafał Dutkiewicz PKN Orlen Bartłomiej Sienkiewicz

Europoseł PiS: nowa ordynacja niewiele zmienia

Prezydent Andrzej Duda mocno skłania się do zawetowania przepisów nowej ordynacji wyborczej do europarlamentu. W poniedziałek spotka się w tej sprawie z ugrupowaniami, które apelowały do niego o weto tej ustawy. - Faktycznie jedyne co się zmienia, to przyporządkowanie liczby mandatów według wskaźnika ludnościowego do poszczególnych okręgów wyborczych – mówił w Rozmowie PR24 prof. Karol Karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 Adrian Klarenbach Karol Karski Europarlament ordynacja wyborcza Andrzej Duda weto polityka

Uroczystości na Westerplatte bez Wojska Polskiego?

- Jeżeli ktoś się w tej sprawie skompromitował to nie Wojsko Polskie, ale Paweł Adamowicz. Wydaje się, że to do niego dotarło i teraz jego zapowiedź wycofania się ze wcześniejszych ustaleń - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". Prezydent Gdańska zdementował informację jakoby miał nie zaprosić przedstawicieli wojska na uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 POLSKA Paweł Adamowicz Gdańsk Westerplatte II wojna światowa Karol Guzikiewicz Jacek Liziniewicz

Barbara Piwnik o zawieszeniu przepisów ustawy o SN

Sąd Najwyższy zawiesił stosowanie części przepisów ustawy o SN w związku ze skierowaniem pięciu pytań do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pytania dotyczą zgodności ustawy z prawem europejskim. – Będzie to przyczynek do kolejnych, emocjonalnych dyskusji, który w niczym nie przybliży nas do rozwiązania tego problemu – komentowała decyzję w Polskim Radiu 24 była minister sprawiedliwości, sędzia Barbara Piwnik.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Polityka PR24 sądownictwo

Ryszard Czarnecki: "Unia ma więcej do przegrania niż Polska"

- Uważam, że porozumienie z Komisją Europejską nastąpi. Nie jest pytaniem czy, tylko kiedy. Jeśli Unia będzie ewoluować w tym kierunku co obecnie, to państwom narodowym, które dbają o suwerenność, trudno będzie się porozumieć z UE. Szczególnie, gdy będzie ona zakładnikiem Niemiec i Francji. Pozostałe kraje albo się podporządkują, albo staną się tarczą strzelnicza. Tak dzieje się w przypadku Polski – mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Polityka PR24 ŚWIAT Róża Thun Komisja Europejska

"Usłyszałem, żebym nie interesował się sprawą GetBack”

„Czy Kornel Morawiecki, ojciec obecnego szefa rządu, lobbował, by państwo wsparło upadającą spółkę GetBack?” - pyta Gazeta Wyborcza. „Puściłem jedynie taki sygnał, że coś się dzieje, ale Mateusz powiedział mi żebym się sprawą nie interesował” – odpowiedział Kornel Morawiecki. Poseł partii Wolni i Solidarni, Marszałek Sejmu senior był gościem audycji 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki Polityka PR24 Sejm premier NATO

Jan Józef Kasprzyk o relatywizowaniu historii

– To fatalna sytuacja – tak o odsłonięciu, z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, muralu przedstawiającego prof. Zygmunta Baumana mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Tymczasem, w ostatnich dniach na malowidle pojawił się m.in. napis „morderca”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci Zygmunt Bauman Polityka PR24 PRL

"Dzięki Żołnierzom Wyklętym mamy ogromną falę patriotyzmu"

– Na co dzień żyję historią Żołnierzy Wyklętych, którzy nie poddali się ani komunizmowi, ani nazizmowi i walczyli o niepodległą ojczyznę – powiedział Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15. W Polskim Radiu 24 rozmowa o kultywowaniu pamięci tych, którzy do końca wierzyli w suwerenne państwo polskie i skuteczną walkę z sowieckim okupantem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Tomasz Rzymkowski Żołnierze Wyklęci Wojciech Jaruzelski Czesław Kiszczak Kukiz'15 Polityka PR24