X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Poznań

"Barka"

Kapelana więziennego w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich zawsze najbardziej męczyło to, że nie mógł pomóc w podjęciu nowego życia wychodzącym na wolność. Pojechał więc do działającej od lat w Poznaniu fundacji Pomocy Wzajemnej Barka by zobaczyć na miejscu jak działa. Po powrocie udaje mu się wydzierżawić od Agencji Rolnej skarbu Państwa, dwa 40-to hektarowe folwarki. To był początek, dziś znajdują tu schronienie i szansę na normalne życie nie tylko wychodzący z więzienia ale również ci, którym z róznych powodów zawaliło się życie.
Zobacz więcej na temat:  Poznań

"Czas Reporterów" - Reportaże, o które proszą słuchacze

1."Apetyt na życie"-H.Dedo, W.Kasperczak - Bohaterka reportażu przeżyła 92 lata pięknego życia, o którym w sposób ciepły i kojący opowiada. Jej opowieść jest jak wiosna, która budzi świat do życia po długiej zimie. 2."Salon pojazdów odmiennych"-A.Walewicz- Jedną z imprez towarzyszących tegorocznemu Poznań Motor Show był Salon Pojazdów Odmiennych.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Walewicz Henryk Dedo Poznań tuning

" Miasto w cieniu katedry"

Portret Gniezna ukazany z perspektywy katedry i tego wszystkiego co ona symbolizuje w dziejach miasta i państwa. Reportaż został zrealizowany w 1000 rocznicę Zjazdu Gnieźnieńskiego, zatem dzieje początków państwa i postać św, Wojciecha są tu mocniej zaakcentowane, lata komunizmu oraz postać ks. Prymasa Wyszyńskiego. Przesłość zostaje zderzona z czasem najnowszym i przygotowaniami do obchodów 1000 -lecia. Reportazowo bardzo ciekawie pokazany wątek zniszczenia relikwii Sw. Wojciecha w 1982 r oraz system wartości, jakie niosą takie miejsca i historia w kontekście naszego wejścia do UE. Mówią m.in.: ks, bp. Stanisław Gądecki (obecny abp. w Poznaniu) ks. kanonik Jan Kasprowicz, Anna Arndt- vicedyr. Zespołu Szkół Średnich., oraz mieszkańcy miasta. Fragmenty Kronik Galla i Długosza czytał Michał Grudziński i Mariusz Puchalski.
Zobacz więcej na temat:  Gniezno Poznań