Polskie Radio
Section05

Senat

Andrzej Duda spotkał się z Tomaszem Grodzkim. "Prezydent prosił o sprawne procedowanie ustawy ws. wyborów"

- Prezydent Andrzej Duda apelował do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o sprawne prace nad ustawą ws. wyborów prezydenckich. Oczekuje, że nie będzie następowało nieuzasadnione przesunięcie prac - powiedział po spotkaniu prezydenta i marszałka Senatu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Grodzki wybory prezydenckie marszałek senatu prezydent Andrzej Duda

"Strategia opozycji to opóźnianie terminu". Publicyści o wyborach prezydenckich

- Strategia opozycji to opóźnianie wyborów tak bardzo, jak tylko się da i szukanie możliwości podmiany kandydatki oraz obniżenia notowań obecnie urzędującego prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Jacek Łęski (TVP). W "Debacie Poranka" udział wzięli również Michał Płociński ("Rzeczpospolita") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Sejm Michał Płociński Polskie Radio 24 Dorota Kania

"Celowy, świadomy i antypaństwowy sabotaż". Jan Pietrzak krytykuje działania Senatu

- Niestety w Senacie w większości znajdują się ludzie, którzy bardziej chcą Polsce szkodzić niż pomagać. Nic pozytywnego do tej pory nie zrobili. Każdą okazję wykorzystują do przeszkadzania - powiedział Jan Pietrzak, odnosząc się do prac izby wyższej parlamentu nad ustawą dotyczącą głosowania korespondencyjnego. - W sensie moralnym i politycznym to działania niegodne - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Jan Pietrzak wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce głosowanie korespondencyjne Tomasz Grodzki

Senat wezwał rząd do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej

Senat wezwał rząd do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze całego kraju. W tej sprawie izba wyższa parlamentu podjęła uchwałę. Zapisano w niej między innymi, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej pozwoli na "legalne, zgodne z Konstytucją, przesunięcie w czasie wyborów prezydenckich". Uchwałę poparło 51 senatorów, przeciw było 49.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020