Polskie Radio
Section05
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

DAVOS 2020 Nie tylko polityka i wielki biznes. Zobacz forum w Davos "od kuchni"

Drogie członkostwo, cztery dni spotkań w elitarnym gronie oraz dyskusje i debaty w szwajcarskim kurorcie. Sprawdzamy jak wygląda 50. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos od kuchni. Co widzą media, a do czego nie mają dostępu? Jakie atrakcje i polskie akcenty czekają na uczestników jubileuszowej konferencji?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwajcaria Greta Thunberg Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Davos 2020

Prezydent leci do Davos. Ekspert: potrzeba gospodarki opartej na wiedzy

- Nie ma kraju na świecie, który nie pracowałby dzisiaj nad nowymi technologiami. Wiemy o tym, że jeśli gospodarka nie jest oparta na wiedzy, taka gospodarka nie będzie w stanie być liderem w perspektywie 20-30 lat. No i wiemy to także my - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Zuber. Odniósł się w ten sposób do nadchodzącego Światowego Forum Ekonomicznego, na które wybiera się prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka GOSPODARKA Andrzej Duda prezydent Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Premier: największym zagrożeniem dla Polski jest Rosja

- Traktuję w taki sposób zagrożenie ze strony Rosji – tak premier Mateusz Morawiecki wywiadzie dla „Politico" odpowiedział na pytanie o największe dziś, według niego, zagrożenie dla Polski. Skrytykował też plan budowy gazociągu Nord Stream 2. Z Morawieckim podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos rozmawiał redaktor naczelny Politico Europe Matthew Kaminski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Mateusz Morawiecki reforma sądownictwa

"Bezpieczeństwo to nie tylko armia, ale i energetyka"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas przemówienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos mówił, że sojusznicy USA powinni inwestować w obronność, a także, iż żaden kraj nie powinien być zakładnikiem jednego źródła energii. O słowach Donalda Trumpa w Davos mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA Światowe Forum Ekonomiczne w Davos bezpieczeństwo energetyczne NATO Jarosław Guzy Rosja

„Jako prymusi wpisujemy się w wizję Donalda Trumpa”

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Poinformował o tym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej Polski i Stanów Zjednoczonych. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Arturem Wróblewskim, amerykanistą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Donald Trump USA bezpieczeństwo NATO Rex Tillerson Światowe Forum Ekonomiczne w Davos wojsko