Polskie Radio
Section05
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Forum Ekonomiczne w Davos. "Proces nierówności powiększa się"

Trwające w Davos Światowe Forum Ekonomiczne poświęcone jest m.in. nierównościom na świecie. 80 proc. światowego bogactwa jest w rękach 1 proc. najbogatszych ludzi na świecie. O zagrożeniach jakie niosą za sobą nierówności i sposobach walki z tym zjawiskiem rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers), ekonomista, były wiceminister finansów Piotr Soroczyński i Maciej Bitner (Wise Europa).
Zobacz więcej na temat:  Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Merkel kontra Macron. Europejska potyczka w Davos

- Wizja Europy nakreślona przez Macrona jest tak szeroka, że zagarnia niemal cały obszar dyskusji - powiedział w audycji "Więcej świata" dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, komentując walkę o polityczny prymat w Europie, której areną jest teraz szczyt w Davos. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Niemcy Francja Komisja Europejska Emmanuel Macron Angela Merkel Szwajcaria Sławomir Dębski

"W maju niewykluczone spotkanie z Donaldem Trumpem"

Prezydent Andrzej Duda podkreśla że obecność jego i premiera Mateusza Morawieckiego na Światowym Forum Ekonomicznym ma przyczynić się do promocji naszego kraju na świecie. W specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia w Davos Andrzej Duda powiedział, że Forum jest miejscem spotkań najważniejszych postaci światowej polityki i biznesu. Prezydent mówił też o roli Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, relacjach polsko-amerykańskich oraz planowanej wizyty w USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Andrzej Duda USA Donald Trump prezydent

"Davos to dobre miejsce na ofensywę dyplomatyczną”

„Chciałbym, by Polska była widoczna w przestrzeni ważnych spotkań światowych, co przełoży się na rezultaty biznesowe i polityczne” - powiedział w Davos Andrzej Duda. Od wtorku wieczorem prezydent bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie spotka się z szefami rządów i państw. O Światowym Forum Ekonomicznym w Davos mówili w audycji Rządy Pieniądza Kazimierz Krupa (Drawbridge), dr Aleksander Łaszek (Forum Obywatelskiego Rozwoju) i Marek Wołos (ekspert Izby Domów Maklerskich).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Mateusz Morawiecki Andrzej Duda

Forum Ekonomiczne w Davos."Można nawiązać bezcenne kontakty"

– "Załatwić" tam nie da się nic. Nie ma żadnych formalnych spotkań premierów, to jest konferencja. Z drugiej strony na przestrzeni paru tysięcy metrów kwadratowych spotyka się czołówka polityków światowych, czołówka biznesu – mówił w radiowej Trójce prof. Witold Orłowski. – Tam, aby osiągnąć swoje cele, trzeba doskonale znać język angielski, mieć trochę pewności siebie graniczącej z bezczelnością i czuć się dobrze w towarzystwie – stwierdził Kazimierz Krupa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Witold Orłowski

Światowe Forum Ekonomiczne. „Davos ma dużo plusów”

W Davos rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne. W spotkaniu wezmą udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Swoją obecność potwierdził też amerykański prezydent, Donald Trump. W Rządach Pieniądza o znaczeniu szczytu mówili Marek Siudaj z „Gazety Bankowej”, Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego i Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Andrzej Duda prezydent Mateusz Morawiecki Arkadiusz Pączka

Rex Tillerson w Polsce. Rozmowy m.in. o współpracy wojskowej

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem amerykańskiej dyplomacji Rexem Tillersonem w Warszawie jest zaplanowane na piątkowy wieczór – poinformował o tym szef gabinetu prezydenta,  Krzysztof Szczerski. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Wojciechem Cegielskim, dziennikarzem Informacyjnej Agencji Radiowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Czaputowicz Andrzej Duda Rex Tillerson USA Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Mateusz Morawiecki Nord Stream 2 wojsko