X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Tadeusz Płużański

Prof. Tadeusz Wolsza: obóz KL Warschau faktycznie działał

- Historycy, którzy zajmują się niemieckimi obozami na ziemiach polskich od dawna zastanawiali się nad lokalizacją, przeznaczeniem i pojemnością KL Warschau. Najważniejsze jest jednak pytanie: czy w tym obozie funkcjonowały komory gazowe - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tadeusz Wolsza, historyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski HISTORIA POLSKA II wojna światowa Tadeusz Płużański Warszawa

Antoni Macierewicz: SLD to po prostu zmieniona nazwa PZPR

- SLD chce uwiarygodnić się w oczach wyborców poprzez odcinanie się od stanu wojennego czy gen. Jaruzelskego, a tak naprawdę wszyscy są z tego samego antyideowego środowiska - skomentował w Polskim Radiu 24 powstanie koalicji lewicowej do wyborów Antoni Macierewicz, poseł PiS, były minister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja polityka Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański SLD Lewica Razem Platforma Obywatelska

Tadeusz Płużański: lider PO zagrał na rozbicie opozycji

- Niespecjalnie kibicuje ugrupowaniom opozycyjnym, ale wiem, że silna opozycja w Polsce jest potrzebna. Taka jednak nie będzie dopóki Grzegorz Schetyna będzie prowadził jej sprawy - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański. Gościem "Debaty dnia" był również Piotr Kubiak, publicysta Radia Gdańsk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Tadeusz Płużański

Mjr Ireneusz Hurynowicz: dlaczego walczyłem? Ojciec był ochotnikiem 1920 r.

- To była potrzeba chwili. Mój ojciec był ochotnikiem w wojnie polsko-bolszewickiej. Wychowałem się w rodzinie patriotycznej, w duchu katolickim. Byliśmy bardzo zżytą rodziną - tłumaczył powody wstąpienia do konspiracji mjr Ireneusz Hurynowicz "Góra" podczas audycji "Powroty z niepamięci".
Zobacz więcej na temat:  powroty z niepamięci Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA Wileńszczyzna Armia Krajowa Wojsko Polskie historia Polski II wojna światowa

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: gloryfikacja UPA stała się kultem państwowym

- Kontrowersje wokół Rzezi wołyńskiej nie są winą historyków, czy rodzin ofiar Ukraińskiej Powstańczej Armii, ale polityków, którzy od 30 lat nie potrafią znaleźć porozumienia. O Ile III Rzeczpospolita we właściwy sposób opisała i upamiętniła zbrodnie  dokonywane przez Rosjan czy Niemców, tak wokół ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach nadal jest częściowa zmowa milczenia – mówił w Polskim Radiu 24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Ukraina Wołyń ludobójstwo Rzeź Wołyńska

Kpt. Jerzy Dębicki: po 1945 r. wciąż obowiązywała nas przysięga

- Po wkroczeniu Rosjan dalej utrzymywaliśmy kontakt z podziemiem. Zbieraliśmy informacje, przekazywaliśmy naszym dawnym kontaktom z Armii Krajowej. Po rozwiązaniu AK wstąpiliśmy do konspiracji. Przysięga, którą złożyliśmy nas zobowiązywała. Polska nie została wyzwolona – mówił w Polskim Radiu 24 kpt. Jerzy Dębicki, Żołnierz AK i Szarych Szeregów, Żołnierz Wyklęty represjonowany przez komunistów.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa PRL Żołnierze Wyklęci Tadeusz Płużański

A. Stankowski o wizycie prezydenta w USA: przełamanie klątwy

- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA jest przełamaniem odwiecznej klątwy położenia pomiędzy dwoma żywiołami: Niemcami i Rosją - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski, publicysta "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli również: Przemysław Harczuk (Super Express) i Cezary Krysztopa (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Stany Zjednoczone USA Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump Adrian Stankowski Tadeusz Płużański

Gdańskie obchody rocznicy wyborów 4 czerwca. Komentarze

- Gdańskie obchody rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. były politycznym festiwalem Platformy Obywatelskiej, skupionym wokół bieżącej walki politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". Do tematu odnieśli się również publicyści: Mirosław Skowron (SE), Jakub Maciejewski (GPC) i Adam Buła (Polska Times).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk wybory w Polsce Lech Wałęsa Aleksander Kwaśniewski Tadeusz Płużański

A. Rozpłochowski: brońmy dobrego imienia Zofii Klepackiej

Przed jednym z warszawskich lokali wyborczych doszło do słownej sprzeczki między Zofią Klepacką a dziennikarką TVN Kingą Rusin. Prezenterka krzyczała w kierunku zaangażowanej w walkę przeciwko ideologii LGBT Zofii Klepackiej słowa "wstyd, wstyd". W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego dawni działacze opozycji antykomunistycznej: Andrzej Michałowski, Andrzej Rozpłochowski i Wojciech Borowik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zofia Klepacka-Noceti Tadeusz Płużański homoseksualizm

A. Macierewicz: nasz cel to dogonienie Europy Zachodniej

- Nasze zwycięstwo w eurowyborach jest tylko zapowiedzią realizacji zadań, jakie przed nami stoją. Było to również zobowiązanie nas do kontynuowania pracy, która przyniosła sukcesy polskiemu narodowi - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprezes tej partii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Płużański wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska Polskie Stronnictwo Ludowe