Polskie Radio
Section05
Władysław Frasyniuk

Jest kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi Władysława Frasyniuka. Złożył je wiceminister sprawiedliwości

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski złożył dokument dotyczący znieważenia i zniesławienia żołnierzy Straży Granicznej. Według prokuratury, jego pismo liczy aż dziewięć stron.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Frasyniuk Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna służby i bezpieczeństwo prokuratura Warszawa obcokrajowcy migracja imigranci w Europie

Prof. Kawecki o słowach Frasyniuka: to pierwszy krok do działań przestępczych, KRRiT będzie interweniować w tej sprawie

- Ten rodzaj mowy nienawiści można odbierać jako pierwszy etap prowadzący do działań przestępczych - ocenił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Skomentował w ten sposób wypowiedź Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Wojsko Polskie TVN KRRiT

"Krytykowanie ludzi w mundurze jest wstydem". Nowogórska o wypowiedzi Frasyniuka

- Mundur to ogromna misja i wyrzeczenie tych wszystkich, którzy w mundurze służą, to są ludzie, którzy swoje życie poświęcili budowaniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Krytykowanie ich i niewłaściwe wypowiadanie się w ich kierunku jest wstydem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska z PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach POLSKA Władysław Frasyniuk służby i bezpieczeństwo straż graniczna

Biedroń o wypowiedzi Frasyniuka: to język obcy mi w życiu publicznym, ale zgadzam się całkowicie z postawioną tezą

- To jest język obcy mi w życiu publicznym, ale zgadzam się całkowicie z postawioną przez Władysława Frasyniuka tezą - powiedział europoseł Lewicy Robert Biedroń. W jego ocenie, dziś mamy do czynienia z sytuacja, gdzie "ciężko odróżnić służbę wojskową od służby partii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń lewica Władysław Frasyniuk wojsko straż graniczna imigranci w Europie imigracja Białoruś polityka

Lubnauer: ze słowami Frasyniuka absolutnie się nie zgadzam, ale nie jest on funkcjonującym politykiem

- Ze słowami Władysława Frasyniuka absolutnie się nie zgadzam. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że nie jest on związany z żadnym ugrupowaniem politycznym, nie jest funkcjonującym politykiem - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś emigracja Katarzyna Lubnauer Władysław Frasyniuk polityka Wojsko Polskie

Mariusz Kamiński: obraża się żołnierzy i funkcjonariuszy SG, którzy wykonują wzorową służbę

- Obraża się w sposób podły żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wykonują wzorową służbę na polskiej granicy w sytuacji trudnej i kłopotliwej - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński pytany m.in. o ostatnie wypowiedzi Władysława Frasyniuka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysław Frasyniuk straż graniczna Ministerstwo Obrony Narodowej polityka Białoruś Aleksander Łukaszenka imigranci w Europie imigracja obcokrajowcy

"Słowa, które są skandaliczne i haniebne". Wiceszef MON o wypowiedzi Frasyniuka nt. polskich żołnierzy

- To bez wątpienia słowa, które są skandaliczne i haniebne. Absolutnie nie powinny paść w przestrzeni publicznej - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. - Frasyniuk przeszedł pewną granicę, która nie powinna być przekroczona. Nie można lżyć, obrażać żołnierzy za ich służbę i wierność ojczyźnie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna polityka wojsko imigranci w Europie imigracja obcokrajowcy migracja Białoruś Aleksander Łukaszenka Mariusz Błaszczak Wojciech Skurkiewicz Władysław Frasyniuk

Kajdanowicz zabrał głos ws. wypowiedzi Frasyniuka o żołnierzach. Dziennikarz ujawnił na czym polegał jego błąd

- Każdy gość bierze pełną odpowiedzialność za słowa wypowiadane w programie - stwierdził dziennikarz TVN24 Grzegorz Kajdanowicz. - Mój błąd polegał na tym, że nie zwróciłem uwagi Władysławowi Frasyniukowi, że użycie słowa "śmieć" w stosunku do jakiejkolwiek osoby w jakiejkolwiek sytuacji jest nie do zaakceptowania - ocenił dziennikarz w wypowiedzi dla serwisu wp.pl.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Frasyniuk TVN POLSKA Wojsko Polskie

Wiceszef MSWiA: przeznaczymy duże środki na wzmocnienie ochrony wschodniej granicy

- Jestem przekonany, że wspólnymi siłami, bardzo szybko doprowadzimy do tego, że instrumenty, które ma Łukaszenka, wypadną mu z rąk. Przeznaczymy duże środki na ochronę wschodniej granicy, w tym dla Straży Granicznej. To wszystko sprawi, że utrzymamy wysoki poziom bezpieczeństwa w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś migracja Władysław Frasyniuk Maciej Wąsik służby i bezpieczeństwo MSWiA

"Osoba szkalująca Wojsko Polskie nie powinna być promowana". Płażyński żąda odwołania Frasyniuka z Rady ECS

Poseł PiS Kacper Płażyński domaga się od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz odwołania Władysława Frasyniuka z Rady Europejskiego Centrum Solidarności. - Żadna osoba, która szkaluje Wojsko Polskie nie powinna być promowana w żadnych publicznych instytucjach - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie Kacper Płażyński

KRRiT: dotychczas wpłynęło 7 skarg dotyczących wypowiedzi Frasyniuka w TVN24

- Informuję, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wpłynęło dotąd w tej sprawie 7 skarg od osób prywatnych. Dotyczą braku reakcji prowadzącego audycję na wypowiedź godzącą w dobre imię polskich żołnierzy - poinformowała Karolina Czuczman z zespół rzecznika prasowego KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie opozycja służby i bezpieczeństwo Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Prawo i Sprawiedliwość

Porównał żołnierzy do śmieci. Frasyniuk odniósł do krytyki w jego stronę

- Część opozycji, która chowa się za tzw. pozorną poprawnością polityczną, ustawiła się obok PiS, zaskoczyła mnie naiwność polityczna tych osób, które uznały moje słowa za skandaliczne - mówi o reakcji na jego słowa o żołnierzach opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie opozycja służby i bezpieczeństwo Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Prawo i Sprawiedliwość

"Należałoby wylać trochę wody na rozgrzane wody". Były szef ABW o komentarzach ws. sytuacji na granicy z Białorusią

- To, co jest siłą demokracji, obraca się przeciwko niej. Wywołuje się nieograniczoną falę komentarzy. W sytuacji, gdy podział sceny politycznej jest bardzo głęboki, łatwo to stymulować i podkręcać. Nie dajmy się tak łatwo prowokować - apelował w Polskim Radiu 24 były szef ABW płk Grzegorz Małecki. 
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna Wojsko Polskie bezpieczeństwo Białoruś uchodźcy Władysław Frasyniuk

"Gra w orkiestrze Putina i Łukaszenki". Marek Suski o Frasyniuku

Jako "skandaliczne" poseł Marek Suski (PiS) ocenił słowa b. opozycjonisty w PRL Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach. - To atak na Polskę, próba osłabienia naszego państwa oraz gra w orkiestrze Putina i Łukaszenki - podkreślił. Chodzi o wypowiedź, w której Frasyniuk określił żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią, jako "śmieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie