X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Władysław Frasyniuk

Archiwalne materiały nt. zbrodni wojennych trafiły do Polski

Polska otrzymała materiały zgromadzone przy ONZ. „Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami uzyska dostęp do archiwalnych materiałów Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Zbrodni Wojennych zawierających m.in. raport rządu emigracyjnego w Londynie nt. eksterminacji Polaków oraz Zagłady Żydów” - poinformowała wiceminister kultury Magdalena Gawin. O tym, czy dokumenty pomogą Polsce w prowadzeniu narracji historycznej, rozmawiali w Debacie Dnia Jakub Szczepański (Fakt) i Krzysztof Losz (Nasz Dziennik).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN totalitaryzm polityka historyczna Izrael Władysław Frasyniuk

Policja u Frasyniuka. "Prawo ma być równe dla wszystkich"

– Wszyscy mamy prawo protestować, gdy nam się coś nie podoba. Nie możemy jednak swoim protestem przeszkadzać innym podczas paramodlitewnej uroczystości, jaką jest miesięcznica smoleńska. To jest krzywdzenie tych ludzi – komentował w Rozmowie PR24 Kornel Morawiecki, lider Wolnych i Solidarnych. Gościem Polskiego Radia 24 był również Kazimierz Kleina, senator Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władysław Frasyniuk Solidarność Solidarność Walcząca Platforma Obywatelska POLSKA

Zatrzymanie Władysława Frasyniuka: Nie ma „świętych krów”

Władysław Frasyniuk usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności osobistej dwóch policjantów na służbie. Po tym, jak został doprowadzony i przesłuchany w prokuraturze w Oleśnicy, zwolniono go do domu. W Gorącym Temacie komentarz Pawła Lisickiego z „Do Rzeczy” i Ryszarda Majdzika, opozycjonisty z czasów PRL. Gościem Polskiego Radia 24 był także karnista prof. Piotr Kruszyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władysław Frasyniuk stan wojenny prokuratura Solidarność

Frasyniuk przesłuchany i zwolniony. Usłyszał zarzut

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował, że zatrzymany rano Władysław Frasyniuk został zwolniony. Odmówił składania zeznań. Wcześniej dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego. - Mamy do czynienia z państwem bezprawia - powiedział Frasyniuk, komentując swoje zatrzymanie przez policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Frasyniuk policja

102 zarzuty dla byłego posła PSL. "Czuł się bezkarnie"

Byłemu posłowi i rolniczemu związkowcowi Władysławowi S. zarzuca się ponad 100 przestępstw. - Władysław S. miał bardzo dobre relacje i ze służbami, i z tzw. dziennikarzami śledzczymi. W mojej ocenie ta liczba zarzutów bierze się stąd, że czuł się po prostu bezkarnie - powiedział w Sygnałach Dnia Marek Sawicki, były minister rolnictwa, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek IPN Holokaust Władysław Frasyniuk

"Część opinii publicznej robi z Frasyniuka męczennika"

Policja zatrzymała we Wrocławiu Władysława Frasyniuka. Opozycjonista z czasów PRL ma zostać przesłuchany w warszawskiej prokuraturze, w charakterze podejrzanego. Sprawa ma związek z incydentem, do którego doszło podczas jednej z zeszłorocznych miesięcznic smoleńskich. – Już część opinii publicznej robi z niego "męczennika" – komentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski Kukiz'15 Władysław Frasyniuk prokuratura

Spokojna miesięcznica. "Opozycja widzi sondaże"

88. miesięcznica smoleńska, pomimo że w niedalekiej odległości odbywała się kontrmanifestacja środowisk opozycyjnych wobec Prawa i Sprawiedliwości, przebiegła bez większych zakłóceń. W Debacie Poranka komentarz Tomasza Sakiewicza z Gazety Polskiej Codziennie, Edyty Hołdyńskiej z Sieci i Jana Śpiewaka, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  miesięcznica katastrofy smoleńskiej katastrofa smoleńska PiS Tomasz Sakiewicz Jan Śpiewak Platforma Obywatelska Władysław Frasyniuk Jarosław Kaczyński

"Liderzy sejmowej opozycji nie stają na wysokości zadania"

- Przywództwo w opozycji jawi się mgliście. Nie ma w tej chwili jednej osoby, która była by w stanie zjednoczyć opozycję. Poważną kandydaturą jest Donald Tusk, jeśli będzie chciał i nie będzie miał problemów prawnych. Z palety liderów Władysław Frasyniuk wydaje się najbardziej świeży i możliwy do zaakceptowania – powiedziała w audycji Debata Dnia z portalu wpolityce.pl. Gościem debaty był też Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władysław Frasyniuk Platforma Obywatelska Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość Michał Kolanko Donald Tusk PiS

Protest przed Sejmem zakończony. Część ludzi zostanie?

Wprawdzie organizowany przez Komitet Obrony Demokracji protest przed Sejmem zakończył się, jednak zgromadzenie nie zostało formalnie rozwiązane. Cześć osób zamierza pozostać przed Parlamentem. Demonstracje przed Sejmem relacjonowała reporterka PR 24 Małgorzata Głogowska. Zgromadzenie opozycji i reformę sądownictwa komentowali też w PR24 Magdalena Piejko (Gazeta Polska) i Marcin Gomoła, prawnik ze Stowarzyszenie Fair Play. 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Warszawa Sejm protest protesty w Warszawie krs sądownictwo Władysław Frasyniuk Ryszard Petru KOD Grzegorz Schetyna