Polskie Radio
Section05
Julia Pitera

"Oczekiwałam, że w tej sprawie odezwą się kobiety z PO". Pitera o kandydaturze Pomaskiej na szefa regionu

- Nie słyszałam, żeby jakakolwiek kobieta powiedziała: "głosujcie na Agnieszkę Pomaską, bo to nasza jedyna koleżanka". Na to bym zwróciła uwagę, na tę solidarność kobiet, która czasem jest dość dyskusyjna - powiedziała Julia Pitera, pytana o porażki kandydatów popieranych przez Donalda Tuska na szefów regionów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska regiony pomorskie Julia Pitera

Budka "słaby" i "bez autorytetu", PO w "dużym kryzysie". Krytyczne słowa Julii Pitery pod adresem Platformy

Platforma Obywatelska jest dziś w bardzo dużym kryzysie. Mam wrażenie, że koledzy boją się mówić uczciwie o swoim poglądzie na jakikolwiek temat - oceniła była europoseł PO Julia Pitera. Jej zdaniem, Borys Budka jest "dość słabym" szefem partii, a z jego autorytetem "nie jest najlepiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Platforma Obywatelska Borys Budka Julia Pitera

Michał Wójcik o Jugendamtach: nie potrafię zrozumieć Julii Pitery

W Parlamencie Europejskim przeprowadzono dyskusję na temat Jugendamtów, czyli niemieckich urzędów odpowiedzialnych za pomoc socjalną dzieciom i młodzieży. Mieszkańcy państw Unii zarzucają niemieckim urzędnikom, że w sporach dotyczących rodzin wielonarodowych dyskryminowani są rodzice niebędący niemieckiego pochodzenia. Głos zabrała również eurodeputowana PO Julia Pitera. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcich, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Jugendamt Niemcy Julia Pitera Michał Wójcik dzieci

Wiceminister kontra eurodeputowana ws. Jugendamtów

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w wydanym oświadczeniu stwierdza, że czwartkowe wystąpienie eurodeputowanej Platformy Obywatelskiej, Julii Pitery, w Parlamencie Europejskim w dyskusji na temat Jugendamtów, "było sprzeczne ze stanowiskiem polskiego rządu, który dobro polskich dzieci traktuje jako cel priorytetowy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Julia Pitera Jugendamt Komisja Europejska Parlament Europejski

Wybory we Francji. Jak wpłyną na Polskę i Europę?

- Mamy do czynienia z buntem mas przeciwko establishmentowi. Może przecież tak być, że w drugiej turze znajdzie się skrajna prawica i radykalna lewica, czyli Le Pen i Melenchon - mówił na antenie radiowej Jedynki Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. - Jeśli chodzi o interes Polski i Europy to moim zdaniem wszystkie warunki spełnia kandydat Macron - stwierdziła Julia Pitera, europosłanka PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Ryszard Czarnecki Julia Pitera Wybory w Europie wybory we Francji Emmanuel Macron Marine Le Pen Francois Fillon