Polskie Radio
Section05
aktor

Maciej Musiałowski i "Znak". "To utwór o emocjach i o utracie"

Maciej Musiałowski od dziecka marzył o występie w konkursie Eurowizji. Decyzję u udziale w eliminacjach do Malmö podjął spontanicznie i wysłał swój utwór na chwilę przed zamknięciem zgłoszeń. Piosenka "Znak" ma swoją premierę w czwartek 22 lutego, a nam chwilę wcześniej udało się zaprosić artystę na wywiad. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński Maciej Musiałowski aktor Eurowizja piosenka nagrania

Łukasz Garlicki w sztuce Tadeusza Słobodzianka "Geniusz". Stalin kontra Stanisławski

- Jest to historia "power game" pomiędzy człowiekiem, który ma absolutną władzę, a człowiekiem, który ma tę władzę duchową i też pewną wiedzę o tym, w jaki sposób - dzięki metodzie aktorskiej - można wpływać na wizerunek polityka - tak o sztuce "Geniusz" mówił w Dwójce aktor Łukasz Garlicki. Bohaterami spektaklu są radziecki dyktator Józef Stalin i reformator teatru Konstanty Stanisławski. Premiera - 22 lutego w Teatrze Polonia w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Łukasz Garlicki aktor Dwójka Teatr Polonia Warszawa premiera spektakl Józef Stalin Konstanty Stanisławski

Kargul i Pawlak powracają na ekran. Adam Bobik: nie staramy się kopiować

Dobrze znani bohaterowie kultowych komedii sprzed lat powracają. Tym razem Kargulów i Pawlaków poznamy jako młodych chłopaków jeszcze sprzed przesiedlenia z Kresów. W piątek 16 lutego do kin wejdą "Sam swoi. Początek". Film w reżyserii Artura Żmijewskiego oparty jest na oryginalnym scenariuszu Andrzeja Mularczyka. - Cały czas towarzyszyła mi wdzięczność Bogu, że coś niewiarygodnego wydarza się w moim życiu - mówi Adam Bobik, który wciela się w obrazie w rolę Kazimierza Pawlaka.
Zobacz więcej na temat:  film polski Adam Bobik aktor Sami swoi. Początek Martyna Podolska kino

"Don Kichot" w Teatrze Śląskim - zawsze trzeba walczyć, nigdy nie można się poddawać

- W kameralnym aktorskim gronie jest więcej miejsca na dzielenie się energią. Można lepiej siebie usłyszeć i dotknąć tego, o czym rozmawiamy w spektaklu. Chodzi o poszukiwanie własnych marzeń i sfery wolności, o to, co jest skrywane, a warto byłoby o to zawalczyć - mówił w Dwójce Jakub Roszkowski, autor adaptacji i reżyser spektaklu "Don Kichot" w Teatrze Śląskim w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  spektakl premiera Miguel Cervantes Teatr Śląski Dwójka Jakub Kukla aktor aktorstwo aktorzy

Tragiczny wypadek na planie filmu. Alec Baldwin oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci

Wielka ława przysięgłych w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk postawiła aktora Aleca Baldwina w stan oskarżenia za nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins. Do zdarzenia doszło w roku 2021 na planie filmu "Rust". Pistolet, który Baldwin trzymał w ręku, wystrzelił. Halyna Hutchins zginęła, a reżyser Joel Souza został ranny.
Zobacz więcej na temat:  zabójstwo areszt aktor Alec Baldwin USA ŚWIAT Ameryka

Jarema Stępowski. Promotor warszawskich piosenek ulicznych

- Nigdy nie przypuszczałem, że te moje utwory kiedykolwiek wyjdą poza granice stolicy. A tu utwór "Taksówkarz warszawski" został niezwykle ciepło przyjęty przez brać taksówkarską. Do tego stopnia, że kieleccy taksówkarze kiedyś wydali nawet bankiet na moją cześć – wspominał ze śmiechem Jarema Stępowski na antenie Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski historia PRL MUZYKA aktorzy aktorstwo aktor FILM piosenka kabaret folklor Warszawa

Znany aktor Antoni K. skazany. Prowadził samochód pod wpływem marihuany

Sąd Rejonowy Warszawa-Wola uznał w środę znanego filmowego i serialowego aktora Antoniego K., oskarżonego o prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany za winnego i wymierzył mu karę 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem prac społecznych w wymiarze 20 godzin w miesiącu oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA marihuana aktor prokuratura narkotyki sąd przestępczość służby i bezpieczeństwo

Henryk Talar: aktor bardziej niż siebie powinien lubić widza

- Ten tekst jest wypowiadany nie tylko w imieniu aktora, ale także w imieniu widza. Widz jest tutaj równorzędny z aktorem. Właściwie Stary Aktor monologuje z widzem, mimo że widz nie jest ani nazwany, ani pokazany - mówił w Dwójce Henryk Talar o monodramie "78 i co nieco wincyj". Sztuka jest debiutem dramaturgicznym córki aktora - Zuzanny Talar-Sulowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Talar Teatr Polski w Warszawie spektakl Paweł Siwek monodram aktor aktorstwo Zuzanna Talar-Sulowska Dwójka KULTURA

Bronisław Pawlik. Rzecki z "Lalki", profesor Tutka i "Miś z okienka"

– Ludzie na ogół traktują mnie z pewną sympatią. Dzisiaj na przykład spotkałem całą klasę dzieciaków z tornistrami na plecach i oni wszyscy powiedzieli mi: "dzień dobry". I to jest właśnie cudowne. Powiedziałbym nawet, że jest to najważniejszy i najbardziej wzruszający przejaw popularności, gdy ludzie cię rozpoznają i pozdrawiają - mówił Bolesław Pawlik w 1998 roku na antenie Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski aktor aktorstwo Bronisław Pawlik TEATR KULTURA Kabaret Starszych Panów Polskie Radio