Polskie Radio
Section05
armia

REPORTAŻ Jedni płaczą ze zmęczenia, inni zagryzają zęby ze złości. Egzamin WOT, który obnaża słabości i... daje siłę

- Jestem mega zmęczona, ale jak widać ćwiczenia tutaj mnie na tyle wzmocniły, że dotarłam do mety. Dzięki grupie dałam radę - mówi ze łzami w oczach szer. Aneta Kowalska. Młoda kobieta wzięła udział w egzaminie podsumowującym 16-dniowe szkolenie dla ochotników chcących wstąpić do WOT. Jak radzili sobie podczas tzw. "pętli taktycznej"? Jakie zadania mieli do wykonania? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej armia wojsko

"Wschodnia flanka NATO to obszar kluczowy". Skurkiewicz o zakupie czołgów Abrams

- Zakup 250 czołgów Abrams to bardzo duże wzmocnienie naszego potencjału obronnego i ściany wschodniej Polski. Przypomnę, że są to tereny, które nasi poprzednicy rozbrajali, gdzie były likwidowane czy przenoszone jednostki wojskowe - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko USA NATO Stanisław Janecki Wojciech Skurkiewicz

Gen. Roman Polko o zakupie czołgów Abrams: etap przejściowy

- Dobrze jest mieć nowe czołgi, ale pytanie: jak damy sobie radę z trzecią platformą. Mamy czołgi na bazie polskiej produkcji, Leopardy, teraz będą Abramsy. Jako etap przejściowy jest to sensowne, ale nawet bogate państwa nie mogą sobie pozwolić na wiele platform czołgowych - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko USA NATO

"Oprócz wiedzy zdobywali umiejętności". Szef MON spotkał się z absolwentami klas wojskowych

- Jest istotne, by jak najwięcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo dzięki temu nasza ojczyzna jest bardziej bezpieczna, a wojsko jest silniejsze - mówił szef MON Mariusz Błaszczak do absolwentów klas mundurowych podczas spotkania z nimi w piątek w Ciechanowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej Ministerstwo Obrony Narodowej armia wojsko Mariusz Błaszczak służby i bezpieczeństwo

Prezydent mianował gen. Andrzejczaka na drugą kadencję szefa Sztabu Generalnego WP

- Wierzę, że zadania wynikające z bycia pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej będzie pan nadal wypełniał z energią, zaangażowaniem i polotem, który pana cechuje - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, mianując gen. Rajmunda Andrzejczaka na drugą kadencję na stanowisku szefa Sztabu Generalnego WP.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie armia Andrzej Duda Mariusz Błaszczak POLSKA służby i bezpieczeństwo