Polskie Radio
Section05
bmw

DTM: Robert Kubica przybliża tajniki serii wyścigowej [WIDEO]

- Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy DTM a Formułą 1, to przede wszystkim zdecydowanie inne są osiągi, które mocno się od siebie różnią - mówi Robert Kubica, kierowca Orlen Team ART w serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), oraz rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing Orlen. Od poniedziałku na niemiecki Nuerburgringu odbywają się testy niemieckiej serii, w której debiutuje Polak.
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica SPORT Moto sport DTM Orlen bmw PKN Orlen sporty motorowe

Robert Kubica w DTM. Czym charakteryzuje się nowa seria Polaka?

W czwartek na konferencji PKN Orlen ogłoszono, że Robert Kubica w 2020 roku będzie startował w serii wyścigowej Deutsche Tourenwagen Masters. Czym charakteryzują się samochody DTM? Chociaż na zewnątrz wyglądają podobnie jak te, które możemy spotkać w salonach BMW lub Audi, tak naprawdę łączy je z nimi jedynie nazwa i niektóre elementy wyposażenia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Robert Kubica sporty motorowe Moto sport Orlen PKN Orlen bmw DTM

FORMUŁA 1 Kubica w klienckim zespole BMW? Polak coraz bliżej serii DTM

Pewne jest, że Robert Kubica będzie kierowcą rezerwowym Formuły 1 w zespole Alfa Romeo Racing Orlen, jednak wciąż nie wiadomo czy Polak będzie równolegle występował w serii Deutsche Tourenwagen Masters. W grudniu Kubica testował samochód ekipy BMW, ale dalej nie ma informacji czy uda się połączyć dwa programy wyścigowe.  
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica Formuła 1 Moto sport sporty motorowe alfa romeo PKN Orlen Orlen bmw DTM