Polskie Radio
Section05
bronimy Jana Pawła II

"Wymysł ludzi chcących nieuczciwie wykorzystać historię". Ryszard Terlecki o atakach na Jana Pawła II

- Większość Polaków traktuje św. Jana Pawła II jako autorytet i nie pozwoli się zwieść kombinatorom, którzy chcą wygrać swoje polityczne interesy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, komentując medialne ataki na papieża Polaka. - Rzekome obciążenie Karola Wojtyły jest wymysłem ludzi, którzy chcą, w sposób nieuczciwy, wykorzystać historię do swoich celów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki Małgorzata Raczyńska-Weinsberg bronimy Jana Pawła II Jan Paweł II Kościół Kościół katolicki społeczeństwo

Uchwały w obronie Jana Pawła II wciąż blokowane w Senacie. Marek Pęk zaapelował do Tomasza Grodzkiego

- Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku najwybitniejszego Polaka w historii, wyrażamy stanowczy protest wobec blokowania naszej inicjatywy w obronie dobrego imienia Jana Pawła II - powiedział wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, senatorowie będą dalej domagać się procedowania uchwały przez izbę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jan Paweł II Senat Marek Pęk bronimy Jana Pawła II

Materiał Polsatu pokazuje absurdalność oskarżeń TVN pod adresem kardynała Sapiehy

Zeznania wykorzystane do zdyskredytowania kardynała Stefana Sapiehy w publikacjach prasowych poświęconych Janowi Pawłowi II prawdopodobnie zostały sfałszowane - wynika z ustaleń dziennikarzy "Rzeczpospolitej". Gazeta pisze, że jeden z dokumentów został najprawdopodobniej stworzony przez ubeka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bronimy Jana Pawła II Adam Stefan Sapieha Kościół katolicki Kościół społeczeństwo TVN polsat

PR24 Ruszają Marsze Papieskie. Barbara Konarska: ważne jest żywe świadectwo

- To nas naprawdę przekonuje, to żywe świadectwo, nie tylko mówienie o tym, jak nauka Jana Pawła II jest potrzebna, ale jak przekłada się na każdego z nas. Jeżeli ktoś będzie mógł zaświadczyć o cudach, wielkich rzeczach, które ta nauka wydrążyła w jego sercu, to będzie ten czas, pokarm dla nas wszystkich i przede wszystkim głos dla Jana Pawła II - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Konarska, współorganizatorka Marszu Papieskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II Kościół Anna Popek religia bronimy Jana Pawła II

PR24 Atak na kard. Sapiehę oparty na fałszywce UB? Piotr Litka: to kolejny element nagonki na Jana Pawła II

- Jest to kolejny element nagonki na papieża Jana Pawła II. Został on oparty na materiałach esbeckich, niezweryfikowanych przez autorów tych sensacji, którzy powołują się na bardzo wątpliwe źródła - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Litka z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki POLSKA Adam Stefan Sapieha Jan Paweł II Karol Wojtyła bronimy Jana Pawła II społeczeństwo

"Patrzę na to z niesmakiem". Wicemarszałek Sejmu o pracach Senatu nad uchwałami w obronie Jana Pawła II

- To skandaliczne zachowanie, chowanie głowy w piasek przez największą partię w Senacie - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL, oceniając brak nadania uchwałom w obronie Jana Pawła II senackich numerów druku. - Będę prosił kolegów senatorów, aby złożyli wniosek o wprowadzenie tej uchwały do porządku obrad - zastrzegł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Zgorzelski Beata Michniewicz bronimy Jana Pawła II Jan Paweł II Senat legislacja polityka

"Marna prowokacja". Jacek Sasin o próbach skompromitowania kardynała Adama Sapiehy

- Chcieli skompromitować kardynała Adama Sapiehę. Zamysł był jasny. Zszarganie autorytetów, które spajają naszą wspólnotę. Teraz granat wybucha w rękach pomysłodawców tej marnej prowokacji i ich sojuszników. Bez szwanku dla Sapiehy i Wojtyły - tak Jacek Sasin skomentował materiały TVN24 i "Tygodnika Powszechnego" dotyczące kardynała Sapiehy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bronimy Jana Pawła II Adam Stefan Sapieha Kościół katolicki Kościół społeczeństwo Jacek Sasin

Uchwała w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Karczewski: "Opozycja jest totalna, mówią: nie, bo nie"

- W Senacie, podobnie jak w Sejmie, złożyliśmy projekt uchwały, ale niestety pan marszałek Grodzki nie nadał numeru, biegu sprawie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o uchwale w obronie dobrego imienia Jana Pawła II senator Stanisław Karczewski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski PiS polityka Sygnały Dnia Senat Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II opozycja Grzegorz Jankowski

Oskarżenia wobec kard. Sapiehy oparte na fałszywce UB? "Rzeczpospolita" demaskuje zeznania wykorzystane przez TVN24

Zeznania wykorzystane do zdyskredytowania kardynała Stefana Sapiehy w publikacjach prasowych poświęconych Janowi Pawłowi II prawdopodobnie zostały sfałszowane - wynika z ustaleń dziennikarzy "Rzeczpospolitej". Gazeta pisze, że jeden z dokumentów został najprawdopodobniej stworzony przez ubeka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bronimy Jana Pawła II Adam Stefan Sapieha Kościół katolicki Kościół społeczeństwo

Marsze, modlitwy i debaty w obronie św. Jana Pawła II. Sprawdź wszystkie papieskie inicjatywy na 2 kwietnia

2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, a zarazem w Niedzielę Palmową, ulicami Warszawy, Krakowa, Gdańska, Lublina, Białegostoku i Szczecina przejdą Marsze Papieskie. Z kolei metropolia wrocławska (diecezje: wrocławska, legnicka i świdnicka) organizuje serię wydarzeń ku czci papieża Polaka. Sprawdź wszystkie papieskie inicjatywy zaplanowane na ten dzień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II wiara Kościół społeczeństwo bronimy Jana Pawła II

PR24 Marsze w obronie św. Jana Pawła II. Historyk: musimy się obudzić i przestać być biernymi

- Liczę, że "pokolenie JP2" się zmobilizuje i zaprotestuje przeciwko pluciu na Ojca Świętego, bo dotyczy to całej naszej struktury duchowej. Musimy się obudzić i przestać być biernymi - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Żaryn, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Paweł II wiara Kościół religia Małgorzata Żaryn bronimy Jana Pawła II społeczeństwo POLSKA

PR24 Organizatorki marszu papieskiego o nauce Jana Pawła II. "Kochając człowieka, stawiał mu zadania"

- Jan Paweł II pokazywał nam drugiego człowieka słabego, którego możemy pokochać i dawał nam furtkę do tego, byśmy, mimo słabości, nie schodzili z drogi wiary - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Konarska, organizatorka Narodowego Marszu Papieskiego w obronie Jana Pawła II. - Kochając człowieka i mając dla niego mnóstwo miłości, jednocześnie stawiał mu zadania - podkreślała Małgorzata Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Warszawa Kościół Kościół katolicki Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II

"Powolne uśmiercanie". Piotr Woyciechowski o morderstwie ks. Blachnickiego

- Za operację przerzucenia małżeństwa Gontarczyków na Zachód i wprowadzenia ich do środowiska ks. Blachnickiego i środowiska polonijnego w Carlsbergu był odpowiedzialny Wydział XI Departamentu I Służby Bezpieczeństwa, elitarna jednostka - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II Dorota Kania Franciszek Blachnicki Kościół kościół w prl morderstwo księdza Blachnickiego PRL społeczeństwo

"Podkreślamy znaczenie Jana Pawła II dla naszej historii". 2 kwietnia w kilku miastach przejdzie Marsz Papieski

2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, a zarazem Niedzielę Palmową, wyruszy Narodowy Marsz Papieski. Przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i Szczecina. Inicjatywa jest wyrazem hołdu i wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II oraz świadectwem jedności w obronie najważniejszych wartości.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II manifestacje wiara historia Polski Kościół katolicki POLSKA społeczeństwo bronimy Jana Pawła II