Polskie Radio
Section05

choroby zakaźne

Polka mieszkająca we Włoszech: nie poddajemy się i staramy się być dobrej myśli

- Króluje niepewność i bojaźń, że zachorujemy, ale także wiara w to, że wyjdziemy z tego cało i zdrowo. (…) Nie ma paniki i depresji. Wierzymy, że wszystko będzie w porządku - powiedziała o sytuacji, jaka panuje we Włoszech w związku z pandemią koronawirusa Joanna Romanowska, Polka mieszkająca w Rzymie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Włochy koronawirus Koronawirus w Polsce choroby płuc wirusy wirus ŚWIAT Europa

Rzecznik Lasów Państwowych: nasz pracownik chory na koronawirusa jest hospitalizowany

- Pracownik Lasów Państwowych, u którego wykryto obecność koroanwirusa, miał początkowo objawy typowo przeziębieniowe. W tej chwili jest hospitalizowany w domu i czuje się w miarę dobrze. Nie miał on objawów choroby, gdy kontaktował się z ministrem Wosiem- powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Lasy Państwowe choroba wirus wirusy Mateusz Drozda Michał Woś

Ekspert o koronawirusie: w Europie myślano, że scenariusz azjatycki nam nie grozi

- Wydaje się, że Polska ze swoim scenariuszem ws. koronawirusa idzie bezpieczniejszą linią, zakładając optymistycznie, że obywatele i instytucje publiczne mają jakąś sprawczość, by zahamować tę krzywą zachorowań - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Maria Libura, ekspert ds. zdrowia z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie Ministerstwo Zdrowia POLSKA

Jak chronić się przed koronawirusem? Prof. Boroń-Kaczmarska: całkowita kwarantanna najlepszym sposobem

- Obecnie najbardziej należy uważać na tak zwaną transmisję poziomą, czyli możliwość zakażenia się od mieszkańca tego samego regionu, może być to na przykład osiedle, blok, czy rodzina. Pozostanie w domu jest najlepszym rozwiązaniem, by ograniczyć ryzyko - powiedziała prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka chorób zakaźnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo choroby płuc pandemia zdrowie