Polskie Radio
Section05

energia

ART. SPONSOROWANY Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Przedsiębiorcy już od 13 czerwca mogą składać wnioski o premię ekologiczną FENG

Premia ekologiczna to dotacja w Kredycie ekologicznym FENG, która polega na wsparciu firm w transformacji zwiększającej ich efektywność energetyczną. Inwestycje mogą dotyczyć modernizacji posiadanej infrastruktury. Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o premie w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).
Zobacz więcej na temat:  bank małe i srednie przedsiębiorstwo ekologia OZE energia odnawialna GOSPODARKA

ART. SPONSOROWANY Enea wspiera zamrożenie cen energii. Blisko miliard zł tylko za I kwartał 2023 r.

Enea tylko za pierwszy kwartał 2023 roku przekaże na wsparcie klientów blisko miliard złotych do Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny, z którego finansowane jest zamrożenie cen energii elektrycznej dla odbiorców końcowych. Enea przypomina, że 30 czerwca mija termin składania oświadczeń w sprawie gwarantowanej w 2023 r. ceny energii elektrycznej, zgodnie z limitami przyjętymi w programie Rządowej Tarczy Solidarnościowej.
Zobacz więcej na temat:  Enea tarcza antyinflacyjna energia elektryczna GOSPODARKA

Inwestycje w małe reaktory jądrowe. Daniel Obajtek: do końca roku planujemy 13 nowych lokalizacji

Daniel Obajtek powiedział w "Gościu Wiadomości", że PKN Orlen do końca roku wskaże kolejne lokalizacje pod budowę małych reaktorów jądrowych. – Planujemy nie tylko tych siedem lokalizacji, ale do końca roku planujemy trzynaście kolejnych lokalizacji – to będzie około dwudziestu lokalizacji i będziemy dalej pracować nad nimi - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Daniel Obajtek inwestycje elektrownia atomowa POLSKA społeczeństwo

"Nie spotkałam nikogo, kto miałby zainstalowaną fotowoltaikę i byłby niezadowolony". Anna Moskwa o programie "Mój Prąd"

Płyną wnioski o dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych w rządowym programie "Mój prąd 5.0". W tegorocznej edycji zmienily się kwoty dotacji dla prosumentów wytwarzających prąd na własne potrzeby, a także lista urządzeń kwalifikujących się do subwencji. Mówiła o tym w Programie 1 Polskiego Radia minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prąd Anna Moskwa energetyka energia odnawialna