Polskie Radio
Section05
etykieta

Dobre wychowanie za kółkiem. Maniery, których warto przestrzegać na co dzień

Dobre wychowanie i maniery powinniśmy wynieść z domu. Często jednak w sytuacjach stresowych zapominamy o podstawowych zasadach życia społecznego. Jak radzić sobie z prostactwem i dlaczego kierowcy jako grupa społeczna są najbardziej narażeni na wybuchy niekontrolowanej złości i brak manier? - O tym w audycji "Pora na Trójkę" opowiedziała doktor Irena Kamińska-Radomska, ekspert z zakresu etykiety.
Zobacz więcej na temat:  Trójka etykieta Karol Gnat kierowcy

Święta Bożego Narodzenia. Jak jeść, żeby się nie przejeść?

- Starajmy się nie rozciągać żołądka do niebotycznych rozmiarów, bo to jest pokłosie, które zostaje nam po świętach. Później cały czas jesteśmy głodni, a rozciągnięty brzuszek woła wtedy: "więcej" - podpowiada w Programie 1 Polskiego Radia Alicja Kalińska, dietetyk i doradca żywieniowy. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać przy świątecznym stole?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Joanna Racewicz etykieta święta jedzenie zdrowie zdrowe odżywianie

Etykiety win pod lupą. Producenci będą zobowiązani podawać ich pełny skład

Spoglądamy na nie w poszukiwaniu listy składników, a często nie znajdujemy tam nic oprócz przekazu marketingowego. Etykiety win, bo o nich mowa, trzy lata temu trafiły pod lupę unijnych urzędników, a efekty ich interwencji będą widoczne już niedługo. Na butelce zobaczymy pełny skład produktu, a ten wielu koneserów tanich importowanych trunków może przyprawić o ból głowy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA Józef Niewiarowski jedzenie żywność etykieta alkohol przepisy Unia Europejska