Polskie Radio
Section05
eutanazja

Alfie Evans i jego walka o życie. „To, jak umierał, było koszmarem”

– Wielka Brytania nie zrobiła nic, by pomóc temu chłopcu – powiedział Adam Abd El Al z Muzułmańskiego Związku  Religijnego w Warszawie. Duchowny odniósł się w ten sposób do poruszającej historii dwuletniego, nieuleczalnie chorego, Alfiego Evansa, który zmarł 28 kwietnia. W ostatnich tygodniach o jego życie stoczyła się batalia, która nabrała międzynarodowego rozgłosu. Czy brytyjski sąd i lekarze ze szpitala w Liverpoolu mieli prawo, by odłączyć Alfiego od aparatury podtrzymującej życie?
Zobacz więcej na temat:  Alfie Evans śmierć medycyna eutanazja lekarz

Papież ws. Alfiego: wysłuchajcie cierpienia jego rodziców

"Poruszony modlitwami i wielką solidarnością okazaną małemu Alfiemu Evansowi ponawiam mój apel o to, aby wysłuchano cierpienia jego rodziców i by zapewniono im możliwość podjęcia nowych prób leczenia" - napisał na Twitterze papież Franciszek. Watykan podejmuje dalsze starania o uratowanie ciężko chorego brytyjskiego chłopca Alfiego Evansa, o którego życie trwa sądowa i dyplomatyczna batalia.
Zobacz więcej na temat:  eutanazja Wielka Brytania Włochy ŚWIAT Alfie Evans

"God save Alfie Evans". Protest pod brytyjską ambasadą

"Okaż swoją solidarność z Alfie Evansem. Małym chłopcem, któremu brytyjski sąd odebrał nadzieję na życie" - apeluje Fundacja Mamy i Taty, organizatorzy trzydniowego wieczornego protestu w obronie Alfiego Evansa, dwuletniego chłopca z poważnym uszkodzeniem mózgu, któremu brytyjskie władze uniemożliwiają kontynuowanie leczenia we Włoszech.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wielka Brytania sądownictwo eutanazja Alfie Evans POLSKA

"Wielu ekspertów oceniało, że Alfie ma szanse na poprawę"

- Miałem możliwość zapoznania się z częścią dokumentacji medycznej Alfiego Evansa. Wielu ekspertów wskazywało, że kwalifikuje się on nie tylko do leczenia objawowego, ale także do terapii, która z istotnym prawdopodobieństwem mogłaby doprowadzić do polepszenia jego ogólnego stanu zdrowia – powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl doktor nauk prawnych Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wielka Brytania sądownictwo eutanazja Alfie Evans NASZ WYWIAD

Skazany na eutanazję Alfie Evans wciąż walczy o życie

Alfie Evans, nieuleczalnie chory brytyjski dwulatek został w nocy z poniedziałku na wtorek, pomimo sprzeciwu rodziców, odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Lekarze utrzymywali, że odurzone narkotykami dziecko powoli udusi się w kilka minut. Chłopiec jednak wciąż walczy o życie i samodzielnie oddycha. Tego samego dnia na Wyspach, gdy lekarze skazali Alfiego na eutanazję, na świat przyszło trzecie dziecko księżnej Kate i ksiącia Williama. 
Zobacz więcej na temat:  eutanazja Wielka Brytania Włochy TYLKO U NAS Alfie Evans