Polskie Radio
Section05
forum

Bojkot Forum Europa-Ukraina części parlamentarzystów

O decyzji części parlamentarzystów poinformował poseł PiS Michał Dworczyk. - Do momentu rozwiązania problemu zakazu wjazdu prezydenta Roberta Chomy tego rodzaju kontakty zostają zawieszone. W związku z tym marszałek, wicemarszałek, przewodniczący Grupy Bilateralnej, nie jadą - powiedział Dworczyk, który jest przewodniczącym sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.
Zobacz więcej na temat:  forum ekonomia Marszałek Sejmu Ukraina POLSKA

Nowe oblicze polskich spółek na Forum w Krynicy

Na najbliższe dni Krynica-Zdrój, za sprawą trwającego tam XXVI Forum Ekonomicznego, stała się stolicą polskiego i europejskiego biznesu. Jak podkreśla minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, celem resortu, jak i prezentowanych podczas forum spółek, jest pokazanie zupełnie nowego oblicza państwowych przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Dawid Jackiewicz ekonomia forum GOSPODARKA Krynica XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy Wojciech Dąbrowski

Krynica miejscem faktycznego dialogu europejskiego

- Jak przyśpieszyć rozwój gospodarczy, sprawiedliwie redystrybuować pieniądze w UE, w jaki sposób wspólnie prowadzić politykę wobec naszych sąsiadów i wspierać imigrantów. Wokół tych tematów będzie się toczyć debata w Krynicy - mówi w magazynie "W samo południe" pomysłodawca forum Zygmunt Berdychowski.
Zobacz więcej na temat:  forum grupa wyszehradzka Krynica Maciej Zdziarski Unia Europejska XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy