Polskie Radio
Section05
hotel

Luksusy dla nielegalnych migrantów z Afryki. Hiszpańskie władze rozlokowały cudzoziemców w zabytkowym pałacu

Co najmniej 250 nielegalnych imigrantów afrykańskich, pochodzących głównie z Senegalu i Mali, zostało relokowanych przez rząd centralny w Madrycie z Wysp Kanaryjskich do historycznego pałacyku hotelu SPA Palacio de las Salinas w Medina del Campo koło Valladolid (Kastylia i Leon) - poinformował dziennik "ABC". W większości są to młodzi ludzie w wieku od 18 do 30 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania migracja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Wyspy Kanaryjskie hotel społeczeństwo

Środki z KPO dla przedsiębiorców. Projekt rozporządzenia skierowany do konsultacji

W ramach KPO będzie udzielane wsparcie na dywersyfikację działalności dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów hotelarstwa, gastronomii, turystyki i kultury. Projekt rozporządzenia, które będzie podstawą prawną do udzielania pomocy, został skierowany do konsultacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA legislacja hotel gastronomia turystyka Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej POLSKA małe i srednie przedsiębiorstwo

Wrzesień atrakcyjnym miesiącem dla hotelarzy. Ekspert: obiekty wypoczynkowe mają więcej rezerwacji niż biznesowe

Średnia długość pobytu gości w hotelach wypoczynkowych w wakacje wyniosła 4 dni. Według Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, drugi miesiąc wakacji był kolejnym okresem dobrych wyników, jeszcze lepszych niż w lipcu. Wskaźniki frekwencji w wielu hotelach utrzymały bardzo satysfakcjonujące poziomy. We wrześniu blisko 60 proc. hoteli ma w rezerwacji 50 proc. miejsc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wakacje hotel rezerwacja wypoczynek