Polskie Radio
Section05

hotel

Sklepy, apteki, restauracje i hotele. Gdzie można wejść z psem? Kto o tym decyduje?

Coraz więcej sklepów, aptek, hoteli, a nawet restauracji pozwala wprowadzać psa do środka. - Obserwuję modę na "dog-friendly", a restauracje nie tylko wpuszczają psy, ale nawet zapewniają im miski z wodą i psie menu. Pamiętajmy jednak, że to wszystko musi się odbywać z poszanowaniem potrzeb psa. Wycieczka do restauracji ma nie być zamiast spaceru, tylko po spacerze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Gonera, zoopsycholog i dyplomowana trenerka psów.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Zobacz także pies zwierzęta przepisy prawo restauracja sklep

Hotele. Dlaczego stają się miejscem akcji książek, filmów i seriali?

Hotele to miejsca, które na akcję swoich dzieł chętnie wybierają pisarze i scenarzyści. Zdaniem Magdy Mikołajczuk nie dzieje się to przypadkowo. - To miejsce, w którym zwykle jest wielu bohaterów. Fabuła aż skrzy się od różnorodności charakterów. W hotelach mamy dużo zakamarków, więc różne rzeczy mogą się dziać - zwraca uwagę Magda Mikołajczuk. 
Zobacz więcej na temat:  literatura KULTURA Magda Mikołajczuk Zobacz także

Tragedia w tureckim kurorcie. Ogłoszono żałobę

Liczba ofiar śmiertelnych pożaru hotelu Grand Kartal w ośrodku narciarskim Kartalkaya w prowincji Bolu wzrosła do 76. W czasie pożaru w hotelu znajdowały się 234 osoby. W sprawie tragedii zatrzymano już dziewięć osób, w tym właściciela hotelu. Prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że w środę w kraju obowiązywać będzie żałoba narodowa. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wiadomości Turcja pożar straż pożarna turystyka