Polskie Radio
Section05
influencer

"Pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności jedynie kwestią czasu". Wiceszef MS o "Pandora Gate"

- Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wzywani są kolejni świadkowie, którzy przekazują informacje o skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu - powiedział wiceszef MS Piotr Cieplucha.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia policja przestępczość Ministerstwo Sprawiedliwości internet influencer influencerzy służby i bezpieczeństwo

WYWIAD Afera "Pandora Gate". Minister Czarnek: zboczeńcy powinni trafić na długie lata za kratki

- Jeśli opozycja totalna wygra wybory, to nie będzie stabilności, normalnego rządzenia, tylko jeden wielki chaos - mówi prof. Przemysław Czarnek, szef MEiN. Pytany o tzw. aferę Pandory z youtuberami w roli głównej, wyjaśnia, że "ci zboczeńcy powinni trafić pod sąd i na długie lata za kratki, żeby nie mogli molestować, gwałcić, zmuszać do stosunków seksualnych nieletnich dziewcząt".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia przestępczość youtube influencer policja prokuratura

Afera "Pandora Gate". Szef MSWiA: pan Wardęga jest w kontakcie z policją i prokuraturą

- Zabezpieczane są komputery, sprzęt elektroniczny, policja dociera do potencjalnych ofiar, tak żeby stworzyć im warunki do szybkiego złożenia zeznań w prokuraturze. Również pan Wardęga jest w kontakcie z policją i prokuraturą żeby złożyć wyczerpujące zeznania jako świadek - powiedział w piątek szef MSWiA, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński pytany o aferę pedofilską wśród youtuberów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński youtube policja polska cyberprzestępczość Komenda Główna Policji przestępczość Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pedofilia prokuratura influencer influencerzy służby i bezpieczeństwo

"Sylwester Wardęga złoży zeznania przed odpowiednimi organami". Premier odniósł się do "Pandora Gate"

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na portalu X, że Sylwester Wardęga złoży dziś zeznania przed odpowiednimi organami. To właśnie Sylwester Wardęga opublikował materiały w aferze "Pandora Gate", która informuje o pedofilskich zachowaniach wśród polskich twórców internetowych. "Musimy chronić nasze dzieci w internecie" - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA youtube pedofilia prokuratura influencer influencerzy Mateusz Morawiecki premier

Polscy youtuberzy zamieszani w aferę pedofilską. Wyjaśniamy, o co chodzi w "Pandora Gate"

Youtuber i performer Sylwester Wardęga ujawnił szokujące fakty związane z czołowymi polskimi youtuberami. Gwiazdy sieci miały dopuszczać się czynów pedofilskich. Wardęga w najnowszym materiale ujawnił m.in. prywatne wiadomości, które youtuber "Stuu" i jego koledzy mieli wymieniać z małoletnimi fankami. Do afery odnieśli już także politycy i członkowie rządu. Wyjaśniamy, o co chodzi w Pandora Gate.
Zobacz więcej na temat:  pedofilia youtube influencer influencerzy POLSKA prokuratura

Ponad 5 mln zł kary za kryptoreklamę na Instagramie. Prezes UOKiK: nadszedł czas, by egzekwować zasady

Prezes UOKiK nałożył łącznie ponad 5 mln zł kary za nieprawidłowe oznaczanie materiałów reklamowych w mediach społecznościowych. Decyzje dotyczą jednego z liderów branży suplementów diety - spółki Olimp Laboratories oraz trojga influencerów z branży fitness. To pierwsze kary nałożone zarówno na twórców, jak i na reklamodawcę za nieprawidłowe oznaczanie treści reklamowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK internet influencer marketing influencer reklama media społecznościowe POLSKA

Influencerzy - czy są współczesnymi autorytetami?

- Nastąpiła redefinicja pojęcia "autorytet". Zresztą w ogóle autorytety są, tworzą się i przemijają. Są autorytetami tylko w konkretnych dyscyplinach czy też w tym, na czym się znają - mówi w Czwórce dr Małgorzata Bulaszewska, kulturoznawczyni. - I tak samo funkcjonują influencerzy. Można powiedzieć, że oni są autorytetami dla swoich grup odbiorców, czyli dla followersów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka internet media społecznościowe Mateusz Kulik influencer influencerzy

Reklama w social mediach. Co może, a czego nie może celebryta?

Celebryci i influencerzy coraz częściej reklamują w mediach społecznościowych różne produkty i usługi. Nie mówią jednak, że otrzymują w zamian wynagrodzenie. Jak się okazuje, kryptoreklama jest zakazana. - Każdy z nas ma prawo do rzetelnej informacji o charakterze danego materiału - ostrzega w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka społeczeństwo UOKiK influencer influencerzy celebryta celebryci Tomasz Chróstny