X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kampania wyborcza

Europoseł PiS: Jaki zajmuje się problemami warszawiaków

- Będziemy starali się pokazać, że skoro spełniliśmy obietnice wyborcze dane Polakom przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi, to teraz będziemy potrafili zrealizować je na poziomie samorządowym - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  polityka Warszawa Rafał Trzaskowski Patryk Jaki kampania wyborcza wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Czarnecki

Kto zwycięzcą wyborów w Warszawie?

Rywalizacja o fotel prezydenta Warszawy jest coraz bardziej zacięta. Wyścig wyborczy na antenie Polskiego Radia 24 komentowali: Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz 15),  Oskar Kida (Młodzi dla Wolności Janusza Korwin-Mikkego), Rafał Lipski (Inicjatywa Polska Młodzi), Adam Smuga (Stowarzyszenie Młodych Demokratów PO) oraz Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS).
Zobacz więcej na temat:  polityka wybory samorządowe kampania wyborcza Warszawa młodzież

Ekspert radzi jak przeprowadzić skuteczną kampanię wyborczą

Niespełna dwa miesiące pozostały do I tury wyborów samorządowych (21 października). Rywalizacja pomiędzy kandydatami na urząd prezydenta, burmistrza czy wójta w poszczególnych miasta i gminach nabiera tempa. – Kampania będzie dość brutalna, co już widać w mediach społecznościowych – mówił w Polskim Radiu 24 Robert Stępowski, ekspert ds. marketingu terytorialnego.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 kampania wyborcza Jakub Kukla

Kandydat Kukiz'15 przesądzi o zwycięstwie w Warszawie?

- Kampania rusza wtedy, kiedy zaczyna rozgrzewać serca i umysły wyborców. Warszawa od kilku miesięcy żyje wyborami. Oficjalne ogłoszenie daty to tylko formalność – mówił w Polskiem Radiu 24 Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność". Gościem PR24 był też profesor Wawrzyniec Konarski, politolog z Grupy Uczelni Vistula.
Zobacz więcej na temat:  polityka kampania wyborcza ordynacja wyborcza Warszawa Patryk Jaki Rafał Trzaskowski Marek Jakubiak

Marszałek Senatu w sztabie wyborczym Patryka Jakiego

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy. Jego szefem został dotychczasowy rzecznik komisji weryfikacyjnej Oliwer Kubicki, natomiast marszałek Senatu Stanisław Karczewski będzie szefem komitetu poparcia. Skład osobowy sztabu Patryka Jakiego skomentował prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka kampania wyborcza wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Patryk Jaki Stanisław Karczewski

Ruszyła kampania wyborcza. Kto w niej zyska, a kto straci?

– Rozpoczęta kampania wyborcza, tak jak wszystkie poprzednie, będzie polegała na skrajnej polaryzacji i zadawaniu ciosów, najchętniej poniżej pasa – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Odniósł się w ten sposób do oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej do wyborów samorządowych. W jaki sposób może przebiegać? Kto w niej zyska, a kto straci?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka kampania wyborcza wybory samorządowe wybory w Polsce wybory samorządowe 2018

Publicysta: wieś jedną z głównych aren wyborów samorządowych

- Politycy PSL zdają sobie sprawę, że bardzo trudno będzie im powtórzyć wynik z 2014 roku. Myślę, że Pis nie jest w korzystnej sytuacji, jeśli chodzi o rywalizację na wsi – mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo kampania wyborcza wybory samorządowe Mateusz Morawiecki Jan Krzysztof Ardanowski Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Prawo i Sprawiedliwość

Posłowie o zawetowaniu ordynacji do PE

Andrzej Duda zdecydował się zawetować zmiany w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Na antenie Polskiego Radia 24 decyzję prezydenta komentowali posłowie: Michał Szczerba (Platforma Obywatelska), Paweł Grabowski (Kukiz'15), Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni), Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość) i Paweł Bejda (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  ordynacja wyborcza kampania wyborcza wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski weto Andrzej Duda

Sondaż: Patryk Jaki coraz bliżej Rafała Trzaskowskiego

W sondażu przedwyborczym przeprowadzonym dla TVP Info Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego dzielą niespełna dwa punkty procentowe. Pierwszy cieszy się poparciem 39,1 proc. a drugi 37,3 proc. Wyniki te komentowali w Polskim Radiu 24: Grzegorz Łaguna (Superstacja), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska) i Łukasz Rogojsz (Gazeta.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe kampania wyborcza Patryk Jaki Rafał Trzaskowski Warszawa

Tadeusz Zysk: sukces w stolicy w rękach Patryka Jakiego

Rzeczywiste podejmowanie decyzji przez wyborców ma miejsce około 2-3 tygodni przed wyborami. Cieszę się, że Patrykowi Jakiemu udało się w Warszawie rozbić szklany sufit. To pokazuje, że scena polityczna nie jest zamurowana - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Zysk, kandydat na prezydenta Poznania z ramienia Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  kampania wyborcza Patryk Jaki Prawo i Sprawiedliwość Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska sondaże polityka