Polskie Radio
Section05
kredyt gotówkowy

„Koniec z pozostawaniem firm pożyczkowych w cieniu”

Od 22 lipca będziemy mieli możliwość sprawdzenia firm pożyczkowych w rejestrze instytucji pożyczkowych. Rejestr powstanie przy Komisji Nadzoru Finansowego. O tym jak zweryfikować firmę, od której chcemy pożyczyć pieniądze mówili w audycji Pogotowie Konsumenckie Jarosław Ryba, prezes Związku Firm Pożyczkowych i Paulina Rutkowska, prawniczka specjalizująca się w prawach konsumenta.
Zobacz więcej na temat:  pożyczka kredyt gotówkowy komisja nadzoru finansowego Jarosław Ryba

Jak Polacy finansują święta? Rośnie liczba kredytów

Według statystyk i sondaży, Polacy na święta Wielkanocy wydadzą około 400 złotych. Tymczasem, choć wiele rodzin otrzymuje środki z programu 500 Plus, to w marcu – w porównaniu z ubiegłym rokiem – dość znacznie wzrosła liczba wniosków o kredyty konsumpcyjne. W Polskim Radiu 24 komentarz Jarosława Sadowskiego, analityka finansowego.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc zakupy kredyt gotówkowy pożyczka wydatki program 500+ święta

"Nie można się zgodzić na to, żeby Polacy byli ograbiani"

- To są zwykle ludzie biedni, nieszczególnie majętni, którzy pożyczają pieniądze nagle na leki, na jakiś prezent komunijny czy na święta. Potem spóźnią się z zapłatą jeden dzień i wpadają w pętlę kredytową, z której nie są już w stanie wyjść - mówił na antenie radiowej Jedynki Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Piotr Gociek pożyczka kredyt gotówkowy CBA Trybunał Konstytucyjny